• Arama

Oytun Berktan'dan Zamansız Dekorasyon Şifreleri

İç mekan tasarımcısı Oytun Berktan eski-yeni, siyah-beyaz gibi kontrastlardan güç alarak eskinin güzelliğini anlatan sanatsal mekanlar yaratıyor. Yaşanmışlık hissini yakalamak, stil sahibi mobilya ve aksesuarlarla kurguladığı iç mekân tasarımlarında onun odak noktası. Oytun Berktan’ın dekorasyon stilini daha iyi anlamak için Çukurcuma’daki mağazasını ziyaret edebilirsiniz.


 

Tasarladığınız mekanlarda severek kullandığınız markalar?

“Addres İstanbul'daki Diseno markasının seçkilerini severek kullanmaktayım.”

 

 

 

Favori renk paletiniz?

“Hardal sarısı, küf yeşili, siyah, beyaz ve de petrol yeşilinden koyu laciverte uzanmakta...”

 

 

Bu sene ilkbahar-yaz sezonuna damgasını vuracak malzeme kombinasyonları nelerdir?

“Ben zamansız tasarımlara ilgi duyup, zamansız mekanlar tasarlamaya özen gösteriyorum. Maalesef sezonluk değişimler beni heyecanlandırmıyor :) “  

 

İlham kaynaklarınız?

Architectural Digest (İspanya) versiyonu, dallasbonds (instagram) ve Lazaro Rosa Violan (İspanyol iç mimar).”

Evini bahara hazırlamak isteyenlere önerileriniz?

“Keten kumaşlarla koltuklarını yeniden kılıflandırabilirler. Çizgili keten dokumalı kumaşları korkmadan kullanabilirler ve de doğadan ilham alsınlar derim. Doğa korkmadan tüm renkleri çok doğru şekilde kombinlemektedir. Bir de taze bahar çiçeklerini, bahar dallarını evinizden eksik etmeyin!!”

 

 

Sizin için ev dekorasyonunun olmazsa olmazları nelerdir?

“Kütüphane, sanat eseri ve el dokuması bir halı ya da kilim..” 

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.