• Arama

New York’ta Greta Garbo Rüzgarı

Greta Garbo’nun sanat koleksiyonu 15 Mayıs’ta Christie’s New York’ta müzayedede ve Manhattan’daki evi satışta.

Greta Garbo’nun Sanat Koleksiyonu

Hollywood’un en gizemli aktristi Greta Garbo’nun sanat koleksiyonu, 15 Mayıs akşamı, Christie’s New York’ta satışa çıkıyor. New York müzayede takviminde “en prestijli” sayılan akşam müzayedesinde ilk defa görülecek üç eser, soyut portrelerden oluşuyor.

 

 

Aktris’in yeğeni “halamı, salonda pırlantalı Van Cleef & Arpels sigaralığı ile cigarillo içerken hatırladığım eserler” olarak tanımladığı portreler, 1913 ile 1924 arasında resmedilmiş tablolardan oluşuyor. Greta Garbo, gülümsemeyen yüzü ve sadece siyah beyaz fotoğraf ve filmlerinden hatırlandığı için, eserlerdeki çarpıcı renkler ve neşeli kompozisyonları ise şaşırtıcı sayılıyor.

 

 

Satış fiyatlarının 1,5 milyon ile 7 milyon dolar arasında olması beklenirken, yakın geçmişte satış rekorları kıran David Bowie koleksiyonunun müzayede sonuçlarını da hatırlamakta fayda olabilir.

 

 

Greta Garbo’nun Evi 6 Milyon Dolara Satışta!

Aktristin sığınağı olarak tanınan ve çok az kişinin görebildiği evi de mirasçıları tarafından satışa çıkartıldı. 35 yaşında kariyerinin zirvesinde inzivaya çekilen yıldız, röportaj vermeyerek ve fotoğraf çektirmeyişi ile tanınırken, 6 milyon dolar fiyat ile satışa çıkan daireyi görenler, Greta Garbo’nun neden evinden asla çıkmak istemediğini anladıklarını söylüyorlar.

 

 

450 East 52nd Street adresinde bulunan ve New York’un en prestijli binası Campanile’in bir katını kaplayan daire 7 odası ve Doğu Nehrine bakan manzarası ile nefes kesici. New York’un en merak edilen dairesine yoğun ilgi beklendiği de söyleniyor.

 

 

Garbo’nun en sevdiği renkler olan yeşil ve pembe dekorlu salonunda yeşil mermer şömine ve New York’ta nadir görülen balkon ise eve ayrıcalık kazandırıyor.

 

 

Duvarları gerçek Fortuny ipekleri ile kaplı yatak odası tarihi nitelik taşırken, Stockholm’den getirdiği geleneksel eski İsveç dolabı ve kendi tasarımı “Kaçan Kuşlar” adını verdiği canlı renkli halı da misafir odasında, evin yeni sahiplerine ait olacak.

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.