• Arama

Anna Sui’nin Renkli Dünyası Londra’da!

İngiltere’de solo şovunu yapan ilk Amerikalı tasarımcı olan Anna Sui’nin retrospektifi, 26 Mayıs’ta Londra’daki Moda ve Tekstil Müzesi’nde başlıyor. 1 Ekim’a kadar sürecek sergide, Anna Sui’nin 1990’lardan günümüze olan giysileri ve aksesuarları görülebilecek.

 

 

Seçkide yer alacak 100 kıyafet ile değişen zamanlara özünü koruyarak adapte olan tasarımları punk, rock 'n' roll ve sörf şıklığı gibi farklı temalar altında sergilenecek. Giyim sektöründen başlayarak, aksesuar, parfüm, güzellik ürünlerine getirdiği neşeli yaklaşımı da temalar üzerinden oluşturan Sui’nin en sevilen ‘Mods & Punks’tan örnekler de yer alan sergi 2017 koleksiyonunu da kapsıyor.

 

Sert akımlara getirdiği romantizm, kumaş desenlerine olan ilgisi ile öne çıkan tasarımcı Gigi Hadid, Sofia Coppola ve Carmen Electra gibi ünlüler tarafından tercih edilmesiyle de hatırlanabilir. Kate Middleton’ın üzerinde görüldüğü anda tükenen boho tarzı ‘Kaziranga’ elbise de sergide yer alacak.

 

Sergi küratörü Dennis Nothdruft ile beraber çalışan tasarımcı, görülecek her detay ile bizzat ilgilenerek markasının ruhunu aktarabilmek için özen gösterdiğini de vurguluyor. Serginin optimist, ilham verici, eğlenceli, ekletik bir kutlama gibi olmasını tercih ettiğini ve yıllardan ziyade, temalara ayırmayı tercih ettiğini vurguluyor.

 

 

Tasarımcının koleksiyonlarını oluştururken geçtiği hazırlık süreci ve Amerikan olduğu kadar Japon köklerinin de kutlanacağı sergide, parfümleri ve sevilen gözlükleri de kıyafetleri tamamlayacak. Popüler kültür kadar tarihten ve sanat akımlarından etkilenen tasarımcının, makyaj malzemeleri ve paketlemeleri de görülebilecek.

 

 

Sergi kitabı da Mayıs ayında satışa çıkacak olan The World of Anna Sui sergisinde, ayrıca Anna Sui bebekleri de olacak. Alt kültürlerden beslenerek moda, fotoğraf ve müziği birleştirerek giyime aktaran tasarımcının 20 yılının özeti olarak önem taşıyor.

 

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.