• Arama

Anna Sui’nin Renkli Dünyası Londra’da!

İngiltere’de solo şovunu yapan ilk Amerikalı tasarımcı olan Anna Sui’nin retrospektifi, 26 Mayıs’ta Londra’daki Moda ve Tekstil Müzesi’nde başlıyor. 1 Ekim’a kadar sürecek sergide, Anna Sui’nin 1990’lardan günümüze olan giysileri ve aksesuarları görülebilecek.

 

 

Seçkide yer alacak 100 kıyafet ile değişen zamanlara özünü koruyarak adapte olan tasarımları punk, rock 'n' roll ve sörf şıklığı gibi farklı temalar altında sergilenecek. Giyim sektöründen başlayarak, aksesuar, parfüm, güzellik ürünlerine getirdiği neşeli yaklaşımı da temalar üzerinden oluşturan Sui’nin en sevilen ‘Mods & Punks’tan örnekler de yer alan sergi 2017 koleksiyonunu da kapsıyor.

 

Sert akımlara getirdiği romantizm, kumaş desenlerine olan ilgisi ile öne çıkan tasarımcı Gigi Hadid, Sofia Coppola ve Carmen Electra gibi ünlüler tarafından tercih edilmesiyle de hatırlanabilir. Kate Middleton’ın üzerinde görüldüğü anda tükenen boho tarzı ‘Kaziranga’ elbise de sergide yer alacak.

 

Sergi küratörü Dennis Nothdruft ile beraber çalışan tasarımcı, görülecek her detay ile bizzat ilgilenerek markasının ruhunu aktarabilmek için özen gösterdiğini de vurguluyor. Serginin optimist, ilham verici, eğlenceli, ekletik bir kutlama gibi olmasını tercih ettiğini ve yıllardan ziyade, temalara ayırmayı tercih ettiğini vurguluyor.

 

 

Tasarımcının koleksiyonlarını oluştururken geçtiği hazırlık süreci ve Amerikan olduğu kadar Japon köklerinin de kutlanacağı sergide, parfümleri ve sevilen gözlükleri de kıyafetleri tamamlayacak. Popüler kültür kadar tarihten ve sanat akımlarından etkilenen tasarımcının, makyaj malzemeleri ve paketlemeleri de görülebilecek.

 

 

Sergi kitabı da Mayıs ayında satışa çıkacak olan The World of Anna Sui sergisinde, ayrıca Anna Sui bebekleri de olacak. Alt kültürlerden beslenerek moda, fotoğraf ve müziği birleştirerek giyime aktaran tasarımcının 20 yılının özeti olarak önem taşıyor.

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.