• Arama

Yves Saint Laurent’in Yeni Parfümü: Mon Paris

Yves Saint Laurent, aşıklar şehri Paris’ten esinlenerek tutku dolu ve baş döndürücü kokusu “Mon Paris”i geçtiğimiz günlerde gün yüzüne çıkardı. Paris’in romantik havasını içine hapseden Mon Paris için Yves Saint Laurent: “Bu parfüme senin ismini veriyorum çünkü sen en güzelsin ve bana ait olmalısın. Seni seviyorum Paris.” diyor.

 

 

Üç başarılı parfüm uzmanının çalışmaları sonucu meydana getirdikleri bu mükemmel kokuda, Olivier Cresp tarafından yeniden tasarlanan şipre özünün temiz ve ferah etkisi hemen hissediliyor. Klasik şiprenin adeta klasik bir parizyan kadını gibi keskin kuralları olmasının yanında güzel bir kokusu vardır. Mon Paris ise bu kokuya daha cesur daha etkileyici dokunuşlar katarak ruha fazlasıyla hitap ediyor. Parfümdeki İtalyan etkisi ise son derece büyüleyici. İtalya’nın Calabri Adası’ndan elde edilen bergamot aromasını taze ahududu ve çilek esanslarıyla birleştirerek formulün mükemmelliğini Dora Bagriche tamamlıyor. Parfümdeki parlak ve çiçeksi notaların, muhteşem bir görsellikle buluşmasının mimarı ise Harry Fremont…

Mon Paris, tutku dolu kokusunun yanında dinamikliği ve enerjisiyle sizi şu anda bırakmayıp geleceğe götürecek ve ruhunuzu keşfetmenizi sağlayacak. Keşif sırasında özgür kalarak duygularınızın esiri olmanızı sağlayan tezatlık, aklınızı başınızdan alacak.

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.