• Arama

Van Gogh’un 4 Mevsimi

Avustralya National Gallery of Victoria’da 28 Nisan’da başlayacak sergi, Van Gogh’un eserlerinde görülen mevsimlere odaklanıyor.

 

 

Ünlü ressam Vincent Van Gogh mevsimlerin döngüsünü defalarca resmederek verdiği önemli vurgulaması ile öne çıkıyor. Van Gogh and the Seasons sergisinde yer alan tablolar aracılığı ile sanatçının ilkbaharda çiçek açan ağaçlar ile doğumu, yazın olgunlaşan başaklar ile gelişmeyi, sonbahardaki hasat ile olgunluğu ve kış eserleri ise ölümü temsil ettiği söylenebilir.

 

Van Gogh’un sanatı olduğu kadar gözlemleri doğduğu Hollanda’nın Brabant bölgesi, yaratıcılığının geliştiği güney Fransa’daki Arles, tedavi gördüğü Saint-Rémy de Provence ve vefat ettiği Auvers-sur-Oise’daki manzara tabloları aracılığı ile görülebilecek.

 

Van Gogh ve Mevsimler sergisi, dünyada sanatçının eserlerini barındıran iki önemli kurum olan Van Gogh Müzesi ve Kröller-Müller Müzesi iş birliği ile gerçekleşen seçki 9 Temmuz 2017’ye kadar görülebilecek.

 

 

Van Gogh’a sanatçı dostları tarafından verilmiş eserlerde yer almasına ilave, sergi kitabı ile beraber müzede düzenlenecek dinletilerde, Vivaldi’nin Dört Mevsim’i dahil olmak üzere mevsim temalı eserler seslendirilecek.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.