• Arama

Baselworld 2017’den En Yeni 10 Erkek Saati

Dünyanın en büyüleyici ve bir o kadar da büyük fuarı Baselworld 2017’de saat profesyonellerinin merakla beklediği konu sadece bu yılın saat modası ve teknikleri değil ayrıca dünyadaki ekonomik krizden saat modellerinin ne kadar etkilendiğini görmekti. Fuar süresince; tüm azalan ziyaretçi sayısı, ekonomik kriz dedikodularına kulaklarımızı tıkayıp modellere odaklandığımızda, saat dünyasının içerisinde heyecanlı kıpırtıların asla durmayacağını bir kez daha anladık. Markalar, tüm gayret ve inançlarıyla 2017’nin “en”lerini tanıttılar. İşte Baselworld 2017’nin en yeni 10 erkek saati...

 

Jaquet Droz - Grande Seconde Moon

 

 

Hangisi daha zevklidir, zamanı bir Jaquet Droz kadranından okumak mı yoksa onun kusursuz işçiliğinde dalıp gitmek mi? Jaquet Droz’un ikonik tasarımı Grande Seconde, saat ustalığının en narin, ince işçiliği ile ay fazını kadranına Grande Seconde Moon modeli ile taşıyor. İkonik 8 şeklindeki kadranı yeni tasarımıyla saat rahatlıkla okunabiliyor.

Sadece Ay fazı, 122 yıl ve 46 günde bir ayarlanmaya ihtiyaç duyuyor. Bu özellik için geliştirilen mekanizma 135 ile can bulan modelin hata yapma olasılığı 2 yıl, 7 ay ve 20 günde bir.

 

 

Jaquet Droz Grande Seconde Moon, 3 farklı edisyon ile sunuluyor.

1. Mine kadranlı modeli 18K altın versiyonu, ay yüzün etrafında altın bir halka var ve ay gravürü de altından yapılmış. 29,700 CHF

 

2. Paslanmaz çelik kasalı olan model, opal kadrana sahip ve üzerinde mavi çelik ibreleri bulunuyor. Ay fazı mavi oyularak çelikten diskten üretilmiş. 15.700 CHF

 

 

3. Paslanmaz çelik siyah oniks kadranlı versiyonunun kadranının etrafın metalik halka ile çevrelenmiş. 17.850 CHF

 

 

Breguet - Marine Equation Marchante 5887

 

 

Breguet, kurulduğu 1775 yılından beri gelenekselci yapısını çağdaşlıkla birleştirebilen, ustalıkla teknolojiyi uyumlu haline getirebilen bir marka. Bu yılda Baselworld 2017’de her modeli ayrı bir zevk verdi. Özellikle yeni tanıttığı Breguet Marine Equation Marchante 5887 ile denizcilik saatlerine farklılık kazandıracak nitelikte. Marine koleksiyonu  Fransız Kraliyet Denizciliği’ne ithafen üretilen, yüksek komplikasyon modeli. 950 platin  43.9 mm çapında kasaya sahip. 100 metreye kadar su basıncına dayanıklı. Akrep ve yelkovanı ikonik Breguet tasarımı ile üretilmiş ve 18K altın. Hareketli güneş ibresi ise yine altından yapılmış.  Haftanın günlerini gösteren takvimi saat 10 ve 11 arasında konumlandırılmış. Ay ve artık yıl ise saat 1 ve 2 arasında yer alıyor. 60 saniye tourbillonu saat 5 konumunda ve 80 saat güç rezervi özelliği bulunuyor.

 

 

 

Patek Philippe – World Time, Reference 7130

 

 

En çok beğenilen Patek Philippe komplikasyonlarından ikisini bir araya getiren marka, yeni modelini siyah opal kadranla sunuyor. Chronographe Flyback a à Quantième Annuel, Référence 5960/1, kronograf ve yıllık takvim gibi iki yüksek komplikasyonun birleşip, devleştiği bir model. Çelik kasası içerisinde kırmızı ibreleri kadranın üzerinde karekteristik özelliğini devam ettiriyor.  İlk modeli ile aynı mekanik özelliklere sahip ve mekanik otomatik bir model. 45 ile 55 saat arasında güç rezervi özelliği var. Kasasının 40.5 mm çapında olması  kullanımı biraz daha kolaylaştırıyor. Kasanın hem önünde hem de arkasında yer alan safir kristal camı saatin izlenmesini ve okunmasını kolaylaştırıyor.

Fiyatı 51.301 $

 

Hublot - MP-09 Tourbillon Bi-Axis

 

 

İsviçreli saat yapımcısı Hublot, kendi üretim serisine (MP) bir ilki, multi axis tourbillonu, ekledi ve Hublot MP-09 Tourbillon Bi-Axis modelini tanıttı. 3 yüzlü safir kristal 49 mm kasası, modelin içerisinde mekanizmanın büyüleyici işleyişinin izlenmesini sağlıyor. Kendinden kurum mekanizması 5 gün güç rezervinde. Kasası titanyum  olan model 50 adet limitli ve King altın ise 20 adet sınırlı sayıda üretilerek, iki seçenekle sunuluyor. Kasasının arkasında  yer alan mikroblasted titanyum limitli edisyon numarası oyularak işlenmiş ve siyah lake ile doldurulmuş. MP-09 Tourbillon Bi-Axis, markanın, kesinlikle bir kez daha neler yapabileceğini gözler önüne serecek kadar şeffaf  bir modeli. Özellikle de son teknoloji ile karmaşık mekanizmasının birleşimi güçlü karakterini bileklere taşıyan büyüleyici bir zaman makinası haline gelmiş.

 

 

 

Rolex – Sea Dweller

 

 

Baselworld 2017’in her zaman en çok merak edilen markası ve en çok ziyaret edilen standın sahibi tabi ki Rolex. Bu merakı hiçbir yıl boş çıkarmadı ve yeniliklerini arttırarak geldi. Daha derinleri hedefledi ve 50. yıldönümünü kutlayan model bir dalış rekortmeni yarattı. 1220 metre derinliğe dalabilen Sea-Dweller modelini  markanın takipçilerine bir hediyesi niteliğinde. Çelik kasası sentetik safir kristal camı ile birleştirilmiş. 50 saat güç rezervine ve COSC denilen kronometre sertifikasına  sahip.  Modelin kasasının yanında helyum vanası bulunuyor. Dalış saatinin olmazsa olmazı saati okumayı kolaylaştıran, karanlıkta parlaklığı arttıran süper luminovanın mavi rengi ile ibreleri ve indeksleri ışıldıyor. Ayarlanabilir bileziği ise dalış kıyafetinin üzerinden bile rahatlıkla takma olanağı sağlıyor.  

Fiyatı 11.350$

 

 

Omega 1957 Trilogy Limited Edition

 

 

Omega adını duyunca markanın meraklılarının aklına gelen klasik modeller vardır; Seamaster 300, Railmaster ve Speedmaster. Modellerin çıkış tarihleri 1957. 2017 yılında güçlü marka, mekanik saat ustalığındaki 60. yaşını Yıldönümü Edisyonu ile kutluyor. Omega 1957 Trilogy ile  sevenlerine gerçekten çok güzel bir doğum günü hediyesi hazırlamış. Üç modelde fırçalanmış parlak çelik kasaya sahip. Bileziğinin tokasında Retro tarzı Omega logosu bulunuyor. İster modelleri ayrı ayrı alabiliyorsunuz isterseniz özel sunumuyla Trilogy kutusunda. Trilogy tam koleksiyonerlerin gözünden kaçmayacağı bir set olmuş. 557 adet sınırlı sayıda İsviçre meşe ağacından üretilen kutunun üzerinde limit numaraları işlenmiş. 

 

 

TAG Heuer- Autavia

 

 

İsviçre saat pazarının, pazarlama açısından en zeki firmaların biri olan TAG Heuer, ikonik tasarımını yeniden tanıttı. 60’ların saat koleksiyonerlerinin iyi tanıdığı model efsanevi bir kronograf. AUTomobile ve AVIAtion’ın birleşiminden Autavia oluştu. Yeniden doğan model ilk olarak 1962 yılında Jack Heuer  tarafından  ilk döner bezelli kronograf saati olarak yaratıldı. Daha küçük olan kasası yeniden doğuşunda biraz daha büyüyerek 42 mm’ye ulaştı. Tamamıyla Retro sevenleri etkisine alacak potansiyele sahip ve bu özelliği saat 12 konumundaki vintage logosu ile bir üste taşınıyor.

 

 

Zenith - El Primero 36’000 VpH

 

 

Baselworld 2017’in en merak dolu sunumlarından biri Zenith standından yaşandı. Saatçilikte çığır açan El Primero mekanizması marka tarafından siyah ve beyaz olarak sunuluyor. Mekanik hassasiyetin, beyaz üzerine siyah ve siyah üzerine beyaz seçenekleriyle vücut bulmuş halini görüyoruz. El Primero, yüksek frekanslı mekanizmasının yanı sıra, ilk bakışta ayırt edilebilen sembolik tasarımı ile de öne çıkan bir model. Bu iki yeni El Primero 36’000 VpH modelinin koyu siyah seramikleştirilmiş alüminyum kasası, firmanın 150 yıldan uzun bir süredir geliştirdiği horoloji uzmanlığının bir ikonu haline gelen yüksek frekanslı kolonlu çark koordinatörlü bir kronograf mekanizmasını barındırıyor. El Primero 400B kalibre, 50 saatten uzun süreli bir güç rezervi sağlarken, merkezi saat ve dakika işlevlerini, küçük saniye, kronograf ve tarih fonksiyonlarını da çalıştırıyor.

 

 

Corum - Big Bubble Magical Anima

 

 

Corum’un Bubble koleksiyonu ile saat model ailesine getirdiği yenilik fazlasıyla dikkat çekici olarak devam ediyor. Buradan da anlıyoruz ki marka bizleri yeni tasarım kasaları ile de şaşırtmaya devam edecek.  İsviçreli saat üreticisi,  Big Bubble Anima modelinde DJ ve besteci Matteo Ceccarini ile ortak bir çalışma yürüttü. Aslında bizim kültürümüze hiç de yabancı olmayan koruyucu özelliği bulunan gözü, bileklere taşıyor. Yani bir çeşit nazarlık da diyebiliriz.  Sadece 88 adet üretildi. Bombeli safir cam ise 3D teknoloji ile şekillenen kadranın daha da canlı görünmesini sağlıyor.

 

 

Graham - Chronofighter Vintage Nose Art Ltd

 

 

1940’ların savaş uçaklarının burunlarında yer alan Pin-up kızları Graham’ın havacılık saatlerinde yer alırken tabi ki fuarın en çok konuşulan ve renk getiren modellerinden oldu. Nina, Liliy, Anna  100’er adet limitli üretimi ile  Graham’ın sportif modeli Chronofighter ailesinin yeni model kadranlarından  gülümseyecek. Graham Chronofighter tartışmasız en iyi kronograf modellerinden biri ve eşsiz bir spor görünüşü var. 48 saat güç rezervi özelliği bulunuyor. 100 metre su basıncına dayanıklı ve pin up kızlarını misafir eden kasası 44 mm çapında. Pin-up’ların isimleri ve limitli numaraları saat 9 konumunda yer alıyor. Havacılık saatlerine meraklı olanların asla kaçırmaması gereken bir seri sunuluyor.

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.