• Arama

Baselworld’e Damgasını Vuran 10 Mücevher Trendi

Dünyanın en büyük saat ve mücevher fuarı Baselworld 2017’ye damgasını vuran mücevher trendlerini listeledik.

Başdöndüren Taşlar

Gittikçe eşine az rastlanan büyük karatlı, mükemmel temizlik derecesine sahip pırlanta, zümrüt, safir ve yakut gibi değerli taşlar koleksiyonerlerin ve ışıltılı bir yatırım yapmak isteyenlerin gözdesi.

 

 

Boynu Sarmalayan Tasma Kolyeler

Boynu sarmalayan ve choker adı verilen tasma kolyeler yeniden gözde. İlk olarak Fransız İhtilali’nde giyotinle öldürülen soyluların yasını tutan İngiliz kadın aristokratların boyunlarına taktıkları ve akan kanı simgeleyen kurdelelerle başlayan bu akım yıllar içinde vazgeçilmez mücevherlerden biri haline gelmiş durumda. Eski kolyelerden en büyük farkı ise çok daha ince olmaları…

 

 

Sanatsal Tasarımlar

Gittikçe kalabalıklaşan mücevher dünyasında; benzeri yapılamayacak ve adeta giyilebilir heykeller olarak adlandırılabilecek, mükemmel el işçiliğinin yaratıcılıkla birleştiği sanatsal mücevherler gittikçe önemini arttırıyor.

 

Alessio Boschi

Alessio Boschi

Değiştirilebilen Tasarımlar

Her gün yeni arayışında olan kadınların bitmek tükenmez isteklerine cevap vermeye çalışan mücevher markaları; broş olan küpeler, birleşip kolye olan bilezikler, boyu ayarlanabilen kolyeler gibi bir çok farklı kullanım biçimi olan tasarımlara imza atıyorlar.

 

Graff

Graff

Sade Şıklık

1960’ların hanım hanımcık ve zarif tasarımları geri dönüyor. Malahit ya da kaplan gözü taşları ile renklenen tasarımlar bazen uzun bir kolye bazen de zarif küpeler olarak karşımıza çıkıyor.

 

 

Vazgeçilmez Beyaz

Her ne kadar renkli taşlar mücevher dünyasını ele geçirmiş gözükse de beyaz pırlantaların modası asla geçmiyor. Bir gece kıyafetiyle ya da beyaz bir gömlekle aynı zarafeti taşıyan beyaz pırlantalı tasarımlar her zaman gözde. 

 

Messika

Messika

Kişiselleştirilmiş Tasarımlar

Mücevher dünyasında teknolojinin de desteğini alan tasarımcılar; hem mücevherleri hem de saatleri kişiselleştirebilmek için büyük yarış halindeler. Baselworld 2017’de bu konudaki en çarpıcı örnek ise efsanevi saati Serpenti’yi; farklı kayış, kadran, kasa  ile 312 farklı model olarak tasarlama imkanını sunan Bulgari’den geldi. 

 

 

Altına Dönüş

Hem dünyanın içinde bulunduğu ekonomik nedenler hem de kullanım kolaylığı sayesinde sarı ve pembe altın mücevher alemine görkemli dönüşüne devam ediyor. Özellikle farklı dokular, tonlar ve yüzeyler, özel tasarımların yaratılmasında önemli rol oynuyor.

 

 

Alışılmadık Renk Kombinasyonları

Tasarımcılar  gittikçe adı daha önce duyulmamış taşlara mücevherlerinde yer veriyor. Bunun sonucunda da mücevher dünyası daha önce olmadığı kadar cesur renk kombinasyonlarına tanık oluyor.

 

 

Etik Mücevherler

Gittikçe daha çok müşteri, taşların geliş yerleri, çıkarılma, kesilme koşullarını araştırıyor ve sorguluyor. Doğaya ve insan haklarına saygılı madencilik şirketleri ve onların değerli taşları yükselişte…

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.