• Arama

Milano Tasarım Haftası’nda Kaçırmamanız Gerekenler

Geleceğin trend rotalarına ışık tutan Milano Tasarım Haftası’nda ünlü tasarımcıların ve markaların düzenleyeceği etkinlikler, başarılı işbirliklerinden ortaya çıkan yeni tasarımlar, çarpıcı koleksiyonlar ve kaçırmamanız gereken tüm randevular burada!

 

 

Tasarım Devlerinin Yeni Koleksiyonları

 

Gordon Guillaumier imzalı Vis a Vis daybed Moroso'nun Milano tasarım Fuarı'nda görücüye çıkaracağı yeni tasarımları arasında.

 

 

Flexform marka Carlo Colombo tasarımı Isabel koltuk, vücudu kavrayan formu ve duyulara hitap eden deri yüzeyiyle dekorasyon duayenlerinin yeni gözdelerinden olmaya hazırlanıyor.

 

 

Henge markası için Yabu Pushelberg'in tasarladığı Mushrooms sehpalar doğal pirinç ve bronz dokularının başarılı karmasını gözler önüne seriyor.

 

 

Faye Toogood’un CC Tapis markası için tasarladığı halılar ilhamını dünya, ay ve sudan alıyorlar. Patricia Urquiola, Martino Gamper ve Alex Proba’nın da imzası bulunan koleksiyonu CC Tapis’nin Duomo yakınlarında Piazza Santo Stefano’da yeni açılacak olan mağazasında görebilirsiniz.

 

 

Porro markası bu sene “Geometrik Romantik” isimli bir koleksiyonla karşımıza çıkıyor.  Daire, elips, dikdörtgen ve üçgen gibi formların şekillendirdiği tasarımlar kusursuz bir simetri ve Porro’nun yalın tasarım çizgisiyle buluşuyor. GamFratesi tasarımı Kite koltuk da bunun güzel bir örneği.

 

 

Matteo Nunziati tasarımı Equa konsol pirinç detayları ve zarif tasarımıyla Mariani markasının İtalyan zarafetini yansıtıyor.

 

 

Tasarımcı Toan Nguyen’in Fendi Casa için tasarladığı “Six Shades of Palmer” kanepe tonsürton renk skalasıyla 2017 dekorasyon trendlerinin izinden gidiyor.

 

 

2017 Wallpaper tasarım ödülünü kazanan Yabu Pushelberg tasarımı James servis arabasını Tortona caddesi 31 numaradaki Stellar Works mağazasında görebilirsiniz.

 

 

Paris Maison&Objet fuarında tasarımcılardan artı puan toplayan Olivier Gagnère tasarımı Star konsolu CoEdition standında görebilir, markanın Luca Nichetto imzalı yeni “You” koleksiyonuna da göz atabilirsiniz.

 

 

Expormim markasının geçtiğimiz hafta Barcelona’da lansmanını gerçekleştirdiği iki yeni ürünü Miguel Milá imzasını taşıyor. Yalın tasarım çizgisiyle her eve adapte olabilen Miguel Milá tasarımı Gres tabureyi fuarda görmek mümkün.

 

Işık Sihirbazları Euroluce’de

Milano Tasarım Haftası kapsamında bu yıl 29. kez gerçekleşecek Euroluce, geleceğin dünyasında aydınlatma tasarımının yaşayacağı evrimi gözler önüne sererek bizi ışıklar arasında büyülü bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor.

 

Tom Dixon “Fütüristik Optikler” isimli yeni aydınlatma serisiyle ışık, gölge ve yansıma oyunlarıyla mekanda kaleidoskopik etkiler yaratıyor.

 

 

Geçtiğimiz sene aramızdan ayrılan tasarımcı mimar Zaha Hadid imzalı Eve aydınlatma Euroluce’nin en ilgi çeken tasarımlarından biri olmaya hazırlanıyor. Lasvit marka aydınlatma geleneksel cam teknikleriyle bir mimarın parametrik tasarım çizgisini bir arada gözle önüne seriyor.

 

 

Yenilikçi ve yaratıcı tasarım çizgisini alışageldiğimiz formlardan uzak, led teknolojili aydınlatma tasarımlarına yansıtan Bocci markasından Sylvain Willenz tasarımı U7 sarkıt aydınlatma.

 

 

Jaime Hayon’un dünyaca ünlü İspanyol porselen markası Lladro için geçtiğimiz yıllarda tasarladığı The Guest porselen heykel serisine bu sene The Guest aydınlatma da ekleniyor.

 

 

Rose Lovegrove’un OLED paneller kullanarak LG Display için tasarladığı iki ürünü Euroluce’de görmek mümkün. OLED panellerin esnekliğinden yararlanarak su altı canlılarına benzeyen ilginç formlara bürünen aydınlatmalar için Lovegrove şöyle diyor: “Sonsuzluğa dokunurken güzellik ile mantığı bir araya getiren bir aydınlatma yaratmak istedim.”

 

   

Tasarım Etkinlik Ajandanız

 

Zona Tortona’da yer alan Superstudio Piu’da büyüleyici bir ışık şovu sizleri bekliyor. Japon tasarımcı Tokujin Yoshioka’nın LG ile yaptığı işbirliği sonucu ürettiği enstalasyon “S.F_SENSES OF THE FUTURE” ismini taşıyor.

 

 

Aslı Kutluay’ın Vittorio Urbani küratörlüğünde gerçekleştirdiği Melting Point (Erime Noktası) Projesi, Venedik Mimarlık Bienali, Güney İtalya Altamura ve İstanbul Tasarım Bienali’nden sonra şimdi de Milano Tasarım Haftası’nda. Sanatçının “bir yola çıkış hikayesi” olarak tanımladığı proje Lambrate Ventura bölgesindeki SBODIO32 Projesi "Sense Me" adlı etkinlik kapsamında sergileniyor.

 

 

Tasarımcı Bilge Nur Saltık’ın kurucuları arasında yer aldığı Form&Seek kolektifinin 9. sergisi “Age of Man”i Ventura Lambrate'de gezebilirsiniz. “Dünya üzerinde insanoğlunun etkisi o kadar arttı ki bilim adamları 'age of man' adında yeni bir çağa girdiğimizi söylüyorlar. Biz de 12 ülkeden 30 farklı tasarımcı olarak bu konuyu yeniden düşünüp, sosyal, kültürel, üretim, kaynak açılarından yeniden yorumladık.” Bilge Nur Saltık.

 

 

Her yıl Milano Tasarım sergilerinin vazgeçilmez bir durağı haline gelen Rossana Orlandi bu sene de birçok marka ve tasarımcıyı farklı konsepti içerisinde bir araya getiriyor. İtalyan aydınlatma devi Slamp markası için tasarımın fırlama ikilisi Studio Job tarafından üretilen yepyeni tasarımları herkesten önce burada görebilirsiniz. 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.