• Arama

Merzuka Imrahor Dekorasyon Sırlarını OGGUSTO’yla Paylaşıyor

Kendine özgü cesur seçimleriyle Merzuka Imrahor, mekanlara elegan bir ruh katıyor. Bundan 20 yıl önce Nişantaşı'nda açtığı Imrahor mağazası Türkiye’ye getirdiği yabancı markalarla müşterilerine özgün ve lüks detaylarla sentezlenen rafine bir dekorasyon anlayışı sunuyor. Hermes, Dedar Milano, Colefax & Fowler, Pierre Frey, Loro Piana… gibi kumaş ve duvar kağıdı markalarının yanı sıra Moissonnier, Chelini, Cicero, Ovation gibi mobilya markaları Imrahor'da bulabileceğiniz markalardan bazıları. İç mekan tasarımcısı Merzuka Imrahor'un favori renk paletini, mekanda en sevdiği malzeme kombinasyonlarını ve ilham kaynaklarını mercek altına aldık.


Tasarladığınız mekanlarda severek kullandığınız markalar?

"Kumaşlarda Dedar Milano, Manuel Canovas, Larsen ve Loro Piana, mobilyalarda Moissonnier, Christian Liaigre, Henge, Vintage - Original, Minotti ve B&B Italia, aydınlatma markalarından Schwung, DelightFull ve Flos severek kullandığım markalar."

 

 

Favori renk paletiniz?

"Lacivert, pas renkleri, krem ve petrol favori renklerim."

 

 

Bu sene ilkbahar-yaz sezonuna damgasını vuracak malzeme kombinasyonları nelerdir?

"Egzotik ahşaplarla oluşturulmuş ürünler, demir/bronz veya bakır kombinasyonları ve doğal taşlar en çok kullanacağımız malzemeler. Kalın dokulu keten kumaşlarda parıltılı dokular ve Art-Deco temalar ön plana çıkıyor. Geometrik desenlerin farklı malzemeler ile karışımları, ham keten zeminler üzerinde vurgulanıyor."

 

 

İlham kaynaklarınız?

"Bilmediğim ülkelere yaptığım yolculuklar sırasında, renk ve ışık farklılığıyla birlikte yerel doku ve motifler ve yaşam stillerini keşfetmek en büyük ilham kaynağım oluyor. Bunun yanı sıra katıldığım uluslararası fuarlar ve AD Interiors, Wallpaper, Maison Française, Boat, Coté Sud Maison gibi takip ettiğim yayınlar ile güncelleniyor."

Evini bahara hazırlamak isteyenlere önerileriniz?

"Bu yılın favori renklerinin en başında gelen yeşil ve tonları ile; bir duvarınızı, dolap kapaklarını , kanepedeki yastıkları değiştirerek, yeni alınacak bir aydınlatma, uçuşan bahar tazeliğini verecek perde seçimleri veya egzotik hayvan motifli duvar panoları gibi küçük dokunuşlar ile bahar sevincini yaşayacağınız yeni bir tazelik yaratabilirsiniz."

 

 

Sizin için ev dekorasyonunun olmazsa olmazları nelerdir?

"Işığın vazgeçilmez sihrini yansıtarak, birbirinin içine geçen sürekliliği yakaladığınız konforun ve estetiğin bir arada olduğu, sarmalayan,  amacına uygun mekanları yaratabilmek başarılı bir dekorasyonun anahtarı bence."

 

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.