• Arama

Paris Moda Haftası 2017-18 Sonbahar/Kış Trendleri

Puantiyeli tasarımlardan dökümlü çizmelere, koskocaman çantalardan vinile Paris Moda Haftası’ndan öne çıkan 9 trend…

 

Puantiye

 

 

Puantiyelere önümüzdeki sezon için “Minnie Mouse” modası demek haksızlık olur. Modası geçmiş olarak bilinen puantiye önümüzdeki kış tüm ihtişamıyla geri dönüyor. Balenciaga, madeni para büyüklüğündeki puantiyeleri, Fransız modaevinin yüzüncü yıldönümünü kutlamak için kullandı. Loewe'de Jonathan Anderson, puantiyeleri kıvrımlı ipeklerin üzerine bastı ve naif bir etki için kullandı.

 

Metalik

 

 

Metalik kumaş, özellikle gümüş, Milano’dan sonra Paris Moda Haftası boyunca da hemen hemen her koleksiyonda vardı. Saint Laurent, ışıldayan metalik tasarımları içinde modelleri yürütürken; Paco Rabanne, Chanel ve Mugler gibi markalar, baş rolde olmak için yansıtıcı kumaşları seçti.

Koskocaman Çantalar

 

 

Fransız markalar, önümüzdeki sezonun “Aşırı Büyük” trendini koskocaman lüks çantalarla devleştirdi. Balenciaga'nın tasarımcısı Demna Gvasalia, ikonik L.L. Bean çantanın XL versiyonunu sundu. Phoebe Philo, Celine'in imza çantaları "Luggage" ve "Trapeze"i büyüterek en giyilebilir hale uyarladı. 

 

Vinil

 

 

Vinil ve PVC, trençkotlar, elbiseler ve takım elbiselere yeniden uyarlandı. Bu trend, geleneksel koyun postlu tasarımlarının bitişi olurken önümüzdeki sezonun Sci-Fi yaklaşımına işaret ediyor.

 

Dökümlü Çizmeler

 

 

Önümüzdeki kışın ayakkabı trendleri arasında baş role 80’lerden fırlamış gibi görünen dökümlü çizmeler oturuyor. Saint Laurent’in göz alıcı tasarımı ve Isabel Marant’ın kırmızı, Loewe’ün sarı çizmeleri kış sezonu için ipuçları veriyor.

 

1970’ler

 

 

70’lere damgasını vuran birçok parça önümüzdeki sezon geri dönüyor. Çiçek desenlerinden, yün kruvaze elbiselere ve ekoselere kadar hippi görünümlere sıkça rastlayacağız.

 

Lacivert

 

 

Dior, Chanel, Nina Ricci başta olmak üzere Lanvin, Celine, Yohji Yamamoto ve Mugler’in ana rengi lacivertti.  Maria Grazia Chiuri, Dior’da neredeyse tamamı monokrom lacivertten oluşan bir koleksiyon üretti, Nina Ricci'deki Guillaume Henry, retro bir ihtişam için lacivert ve siyahı karıştırdı.

Bol Pantolonlar

 

 

Dar kesimlerin hakimiyetinden sonra bol kesimlerin dönemi başlıyor. Dior, Chloe, Isabel Marant ve Stella McCartney koleksiyonlarında boy gösteren dökümlü, geniş paça pantolonlara triko üstler ve kısa ceketler eşlik edecek.

 

Denim

 

 

Tüm zamanların vazgeçilmez klasiği denim önümüzdeki kış da gardıroplardaki sabit yerini koruyor. Isabel Marant’ın gri zımbalı jean’i “IT” olmaya adayken, Dries Van Noten’in üç renkli jeani ve Dior’un jean ceket pantolon takımı farklı görünümlere en güzel örnekler.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.