• Arama

Dekorasyon Trendleri Gurusu Li Edelkoort’a Göre Geleceği Yönlendiren 3 Yaklaşım

Tasarım literatürüne ismi trend kahini olarak geçen ve çok sayıda moda, mobilya, boya ve aksesuar firması için danışmanlıklar veren Li Edelkoort, değişen yaşam alışkanlıklarının ve ev kurgularının alt metinlerini başarılı bir şekilde okuyarak ev yaşantımızda bizi nelerin beklediğini aktarıyor.


 

1- Beyaz yeni siyah olacak. Evler beyaz kurguların hakimiyetinde umut dolu huzurlu bir yaşamın kapılarını aralayacak."

 

 

 

 

1- Menu marka Jonas Wagell tasarımı JWD Concrete aydınlatma, Diseno. 2- Seramik demlik, Zara Home. 3- Diesel with Moroso marka Rock chair, İtaldeko. 4- B&B Italia marka Antonio Citterio tasarımı J.J. koltuk, Mozaik. 5- Jakarlı dokuma pamuklu kilim, H&M Home.

2- "Zincir markaların ve seri üretimlerin yerini kişiye özel tasarımlar alacak. Sadeliğin izinde kurgulanmış mizansenler yüksek kalitede minimalizm olgusuna işaret ederken yerel malzemeler saf ve yalın formlarla şekillenecek."

 

 

 

 

1- Hwe Mu Dua sehpa, 3rd Culture. 2- Ece Akar tasarımı Sitare sarkıt aydınlatma, Hamm. 3- Kanepe, Konstantin Interiors. 4- Yastık, Palmhouse Living. 5- Tropical Iceland tabure, Nice to Have.

3- "Geleneksel olanın motif, doku veya teknik olarak tasarımlarda bilinçli bir estetik ile kullanıldığına tanık olacağız. Günümüzün dijital dünyası geliştikçe el işi tasarımların değeri yükselecek. Öze dönüş olgusu tasarımlarda zanaatkâr dokunuşlarla kendini gösterecek.”

 

 

 

1- Patterned dokuma sepet, Zara Home. 2- Ahşap tabure, Living Karma. 3- Studio 05 tasarımı Hayed kilim, Koleksiyon. 4- Yastık, Altıncı Cadde. 5- Boerge Mogensen tasarımı Hunting chair, Nordist.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.