• Arama

Miami International Boat Show 2017

Kuzey Amerika’da yat sektörünün kalbi 16-20 Şubat tarihleri arasında Miami International Boat Show’da atacak. Bu yıl yaklaşık 100.000 ziyaretçinin beklendiği fuarda 1.100 marka ürünlerini sergileyecek. Fuarda yaklaşık 3 milyar değerinde toplam 1.300 tekne deniz tutkunlarının karşısına çıkacak. O halde hazırlanın, hep birlikte Miami’ye gidiyoruz. 

 

Azimut Atlantis 50

 

Keskin çizgileri, sportif gövdesi ama bir o kadar da konforlu tasarımıyla maviliklerde eşsiz deneyimler sunuyor Azimut’un bu 54 feet’lik modeli. 16,30 metre boy ve 4,42 metre genişliğe sahip Atlantis 50’nin pruvasındaki geniş güneşlenme minderi teknenin belki de en ‘havalı’ alanı. Üzeri kapalı havuzluktaki beyaz oturma grubu ve mini mutfak açık havadan  vazgeçemeyen Akdenizli ruhundan esintiler taşıyor. İki ya da üç kamaralı olarak tercih edilebilen model 32 knot hıza ulaşabiliyor.

 

 

Bavaria E40

 

Hızdan çok ekonomik, güvenlikli, konforlu ve doğayla uyum içinde bir seyir üzerine tasarlanan yarı deplasman motoryat Bavaria E40, yelkenli ve motoryat karışımı sıra dışı bir model. Sürtünmeyi en aza indiren gövde tasarımıyla yakıt tüketimini azaltıyor. Bir de hibrit motor seçeneği var.  İki veya üç kamaralı versiyonu bulunan Bavaria E40, Sedan ya da Fly seçenekleriyle tercih edilebiliyor. 12,29 metrelik boya sahip E40’ın geniş salonu, 360 derecelik deniz manzarasıyla son derece keyifli bir ortam sunuyor. Fly serisindeki flybridge ise denizin tadını doyasıya yaşamak isteyenleri ağırlıyor.

 

Beneteau Gran Turismo 49

 

Fransızların gurur kaynağı Beneteau Yachts, Gran Turismo 49’u “hatırlamaya değer anlar vaat ediyor” cümlesiyle özetliyor. Bu cümlenin altında ise dikkat çekici ayrıntılar yatıyor. Örneğin suyun içine indirilebilen yüzme platformu, denizin ortasında ‘beach’ isteyenlerin kalbini fethediyor. Gran Turismo 49’da yaşam alanları hem yalnız kalıp rahatlamak hem de sosyalleşmek isteyenler için alternatifler sunuyor. Cam kapıyla kapanan salon mükemmel bir deniz manzarası sunuyor, açılabilen sunroof’uyla istenildiğinde havadar bir ortam yaratıyor. Açık mutfak salonun altında konumlandırılmış. Beneteau Gran Turismo 49’un kıç bölümü 2,80 metre boyunda şişme bir bota motoruyla birlikte depolama alanı sağlıyor. Modelin flybridge versiyonu da var.

 

Jeanneau Leader 46

 

Fransızların bir başka gurur kaynağı da Jeanneau… Serinin amiral gemisi Leader 46 performanslı gövde yapısı, cömert dış alanları ve yenilikçi iç tasarımıyla dikkat çekiyor. 14,30 metrelik boya sahip model iki ya da üç kamarayla tercih edilebiliyor. İki kamaralı seçenekte her ikisi de kendi duş ve tuvaletine sahip, çift kişilik ada yatağın bulunduğu kabinlerin biri vasatta biri de baş altında bulunuyor. Kıç tarafta bulunan U şeklindeki hemzemin salonun üstü hardtop’la kapatılmış.  Güneşlenme minderine çevrilebilen co-pilot koltuğu ve kokpit mutfağı da modelin güçlü noktalarından. Jeanneau Leader 46, Volvo 2xIPS 500 D6-370 motor seçeneğiyle en yüksek 34 knot hıza ulaşıyor.

 

 

Prestige 500

 

Tasarımda mükemmel uyum ve güvenlik garantisini bir araya getiren Prestige 500’ün geniş iç yaşam alanları en büyük iddiası. 15,20 metre boy ve 4,50 metre genişliğindeki modelin sadece iç mekana değil havuzluğa da rahatlıkla servis yapılmasına olanak tanıyan mutfağı yenilikçi bir çözüm olarak göze çarpıyor. Üç kamarasında aldı adet yatak bulunuyor. Tekne sahibinin kamarasının banyosu iki geniş camıyla son derece aydınlık. 24 knot’lık seyir hızıyla 250 deniz mili yol katedebiliyor.

 

Riviera 3600 Sport Yacht

 

Avustralya’nın lüks motoryat üreticisi Riviera’nın modeli 3600 Sport Yacht’ın dikkatimizi çekmesinin en önemli sebebi 11,73 metrelik boyuna neredeyse dünyalar sığdırması. İki kamaralı teknede beş kişi kalabiliyor. Bir adet banyosuyla da konaklamalı uzun seyirlere olanak tanıyor. Volvo Penta IPS’le hızlı ivmelenme, sessiz seyir ve dikkat çekici derecede yakıt verimliliği sağlıyor. Geniş ve ferah salonla havuzluğu kayan cam kapı ayırıyor. Havuzluktaki oturma grubunun eşlikçisi  ise yüzme platformundaki mangal. Riviera 3600 Sport Yacht, hardtop’ta bulunan iki olta tutucusuyla sportif balıkçıların da gönlünü çeliyor.

 

 

Regal 46 Sport Coupe

 

1969 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Regal Boats, yeni modelleriyle büyümeye devam ediyor. Marka, 46 Sport Coupe modeliyle de gurur duyuyor. Tekneyi biraz incelediğinizde hak vermemek mümkün değil. Tekne altı farklı renk seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Salonun üç bir yanını saran camlar denizle kesintisiz bir iletişim sağlıyor. Yüzme platformu son derece geniş. Salonda oturma grubunun yanından yükselen birkaç basamak ve açılan kapıyla pruvaya ulaşım çok kolay. Teknenin tüm enini kapatan hardtop istenildiğinde tek bir düğmeyle açılıyor ve tekne ‘open’ model haline geliyor.

 

 

Tiara F53

 

ABD’nin bu kuzeyli güzeli orta boy lüks yat üreten Tiara’nın Flybridge serisinin bu en büyük modeli, Miami International Boat Show’da dünya prömiyerini yapacak. Tiara F53’ün flybridge’i o kadar yüksek ve geniş ki kendinizi dünyanın en tepesinde sanabilirsiniz. Flybridge’de bulunan oturma grubu, tekneyi kullanan kişiyle misafirlerin iletişiminin kesilmemesini sağlıyor. Özellikle kendi teknesini kullananlar için iyi bir özellik. IPS’le en zor manevralar bile çocuk oyuncağı haline geliyor. Çift kişilik yatağın bulunduğu ana kamaranın yanı sıra iki adet misafir kamarası var. Misafir kamaralarından birinde ranza, diğerinde de istenildiğinde çift kişiliğe dönüşen ve makas şeklinde hareket edebilen iki tek kişilik yatak bulunuyor.

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.