• Arama

2017 Dekorasyon Trendleri: Yeşillik ve Sessizlik

Bir tür tasarım rönesansı çağındayız. Dekorasyon öngörüleri sadeleşme, yavaşlama, doğaya ve öze dönüş fikirlerine işaret ediyor. İç mekanlarda yeşilin dozu yükselirken duyulara hitap eden kadife dokusu kanepeleri giydiriyor. Pirinç, mermer ve ahşabın başarılı sentezi zanaatkâr tavrının ardında rafine ve elegan kurgulara imza atıyor. 2017 dekorasyon trendlerine damgasını vurucak yeşillik ve sesszilik kavramlarına yakından bakıyoruz…

 

Pantone: “Greenery”

Renk otoritesi Pantone, 2017 yılının rengini sarı alt tonlar barındıran bir yeşil olarak tanımlanabilecek “Greenery” olarak açıkladı.

 

01

 

Doğaya yakın yaşam formülleriyle şekillenen dekoratif seçimler botanik akımının izini sürmeye devam ediyor.

 

02

 

İlhamını yaprak, kaktüs ve çeşitli bitkilerin betimlemelerinden alan desenler ev tekstillerinde ve duvarlarda bu sene daha çok karşımıza çıkacağa benziyor.

 

3-4

 

Pantone Enstitüsü’nün direktörü Leatrice Eiseman bu seçimi içinde yaşadığımız stres dolu dünyaya bir yanıt olarak yaptıklarını söylüyor; “Dünya her geçen gün biraz daha stresli ve gergin bir yer haline geliyor. Greenery umudu ve doğayla yeniden bağ kurmayı temsil ediyor.”

 

05

 

Kolaj

Maison&Objet: “Silence”

Paris'te her yıl Ocak ve Eylül aylarında tasarım tutkunlarının buluşma noktası haline gelen Maison&Objet fuarı bu seneki trend temasını "Silence" yani "Sessizlik" olarak açıkladı.

 

01

 

Sessizliğin akışkan formlar, yumuşak tonlar ve şiirsel bir minimalizmle dekorasyona yansımasına tanık oluyoruz. Evlerimiz dış dünyanın gürültü ve karmaşasından soyutlandığımız sığınaklarımız haline geliyor.

 

02

 

Fazlalıklardan arınıyor, esas ve öz olanın izinde sessizlik terapisiyle kendi yaşam sanatımızı kurguluyoruz.

 

03

 

Malzemelerin hafifliği, geometrik çizgilerin soyutlaşması, transparan yüzeyler, ton-sür-ton birbiri içine geçen renkler evde sessizliğin stil kodları olarak karşımıza çıkıyor.

 

04

       

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.