Baume Mercier 185 Yaşında

 

Baume & Mercier 185 Yaşında

Baume & Mercier "sadece mükemmelliği kabul et, sadece en yüksek kalitede saatler üret" inancıyla çıktığı yolda. 185. yaşını kutluyor. Saat markaları arasında "Ulaşılabilir Lüks" kavramının temsilcisi olan markanın hikayesini OGGUSTO olarak derledik.

İsviçre’nin en eski yedinci saat şirketi olan Baume & Mercier en ince ayrıntısına kadar özen gösterdiği saatler üreterek sadece ismiyle bile kusursuz zarafeti ve ulaşılabilir lüksü akla getiren bir şirket imajı yarattı.

1830’da, Louis-Victor ve Célestin Baume’nin İsviçre’de Les Bois’te “Frères Baume” adlı bir saat fabrikası kurmasıyla başlayan hikayede; Baume kardeşleriın saatlerinin şöhreti kısa sürede Hindistan ve Afrika’nın yanı sıra Singapur ve Burma’ya, hatta Avustralya gibi okyanus ötesi ülkelere yayıldı.

1918 marka için yeni bir çağın başlangıcı oldu ve genç William Baume; Paul Mercier ile birleşerek Baume & Mercier’yi kurdular ve yarattıkları saatlerdeki hassasiyet sayesinde 1919’da prestijli Cenevre Mührü’nü almaya hak kazandılar. 1921’de ise marka tek bir yılda bu meşhur mührü taşıyan rekor sayıda saate imza attı.

Kadın Saat Modelleri

Baume & Mercier aynı zamanda feminizmin giderek artan önemini kavradı ve kadınların arzularını bitmek tükenmez bilmez bir ilham kaynağı haline getirdi.

Paul Mercier, Louis-Victor Baume’nin 1869’da kızı Melina’ya verdiği altın cep saatiyle başlayan geleneğin izinden giderek kadınlar için eşsiz bir tarz geliştirdi. Orijinallikle taçlanan zevkli çekiciliğin somutlaşmış hali olan Linea koleksiyonunun akıcı hatları tamamen dişi bir denge gözetilerek 1987’de tasarlandı.

Kreasyonlarının zarafeti ve zamansızlığıyla ve 2000- 5000 dolar arasında değişen satış fiyatlarıyla uluslararası bir müşteri kitlesinin takdirini toplayan markanın, 1988’den beri dünyanın en önemli saat ve mücevher grubu olan Richemont Group’un parçası. Baume & Mercier’nin satış noktalarına buradan ulaşmak mümkün.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular