• Arama

Hansgrohe’den Suyun En Tasarım Hali

Banyo ve mutfak armatürleri sektörüne yön veren firmalardan biri olan Hansgrohe Axor, dünyaca ünlü tasarımcılarla işbirliği yaparak ürettiği şık tasarımlarıyla banyo kültürüne yeni bir yaklaşım sunuyor.


 

 

Antonio Citterio

 

1-citterio-(1)

 

İtalyan mimar ve ürün tasarımcısı Antonio Citterio’nun çizimleriyle hayata geçen Axor Citterio koleksiyonları, yalın ve net hatlarıyla adeta modern zamanlara atıfta bulunuyor. Sade ve şık görünümüne eklenen joystick şeklindeki açma kapama mandalıyla ihtiyaç odaklı bir lüks anlayışı sunan Axor Citterio E koleksiyonunda, banyo ve lavabolar için farklı armatür seçenekleri bulunuyor.

 

1-citterio-(3)

 

Tasarımcı, “Otelde zamanımın çoğunu armatürün, duşun nasıl açılacağını keşfetmekle geçiriyorum. Hatta bazı armatürler anlaşılamayacak kadar komplike oluyor. O yüzden bu koleksiyonu geliştirirken her şeyin çok daha basit ve yaşlı-genç herkes tarafından anlaşılabilir olmasına dikkat ettim” diyor.

 

 


 

 

 

Jean-Marie Massaud

 

2-massaud-(1)

 

Fransız tasarımcı Jean-Marie Massaud tarafından oluşturulan Axor Massaud koleksiyonu,  insan, su ve banyo arasındaki ilişkiyi modernizmin süzgecinden geçirerek yorumluyor. İlhamını doğadan alan organik ve geometrik formlar estetik bakış açısını işlevsellikle sentezliyor.

 

2-massaud-(2)

 

Koleksiyonun dengeli ve uyumlu tasarım aritmetiğinin ardında merkezine insanı yerleştirerek duyulara hitap eden bir anlayış hüküm sürüyor. Şehir hayatının stresinden arınmak isteyenler için tasarlanan bu banyolar yeni bir kültür oluşturuyor ve banyolar birer yaşam alanına dönüşüyor.

 

 


 

 

 

Patricia Urquiola

 

3-urquiola-(1)

 

Bugün tasarımın kraliçeleri arasında yerini garantileyen İspanyol tasarımcı Patricia Urquiola, “Banyolar bizim özel yaşam alanlarımız olarak kişiliğimizin birer aynasıdır” diyor. Axor için kurguladığı serinin tasarım felsefesi, banyoda geçirilen zamanın bir tür kişisel terapi, arınma ve yenilenme vakti olduğunun altını çizer nitelikte.

 

3-urquiola-(3)

 

Kullanıcılara ihtiyaçları doğrultusunda kendi özel banyo alanını yaratma özgürlüğü veren tasarım, akışkan ve birbiri içine geçen formlarla şekillenirken ilhamını doğadan alan detayları öne çıkarıyor.  

 

 


 

 

 

Philippe Starck

 

4-starck-(1)

 

Az ile çoğu ve mutluluğu yaratmanın bir tasarımcı için en önemli esaslardan biri olduğuna işaret eden Fransız tasarımcı Philippe Starck, Hansgrohe için alışageldiğiniz bataryalardan çok daha ötesini hayal etmiş ve ortaya içinden suyun akışını görebileceğiniz şeffaf ve yalın tasarımıyla Axor Starck V koleksiyonu çıkmış.

 

4-starck-(4)

 

Tasarımcının dehasını tartışmasız bir kez daha ortaya koyduğu Starck V tasarımı, yarı açık cam gövdesiyle rahatlatıcı özelliği kanıtlanmış su sesi ve görüntüsünün tadını maksimum seviyede çıkarmaya imkan sağlıyor. Yine Starck imzalı Axor Starck Organic serisi ise sürdürülebilir ve çevreci tasarım anlayışını dakikada 3,5 litre su tasarrufu sağlayan bataryalarla pekiştiriyor.

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.