• Arama

Minik Aşkım

 

Minik Aşkım

OGGUSTO ve Minik Aşkım... Ali Yeşilırmak: Max benim için çok çok özel. Çekimlerde Max’e hizmet eden bir garsondum ve senelerce insanlığa hizmet etmiş bu canlara hizmet eden insan konsepti tek kelime ile muhteşemdi. Farkındalık anlamında çok benzersiz bir adım bence. Bir toplumun hayvanlara bakış açısı; o toplumun ileri toplumlar seviyesine ulaşmasında belirleyici bir unsurdur inancındayım.

Minik Aşkım projesinin minik maskotu Arel...

Çiler Geçici - Mehmet Kırali: Çok sevdiğimiz OGGUSTO web sitesinin önderliğindeki bu projeden gerçekten keyif aldık. Zaten hayvan hakları bizim için birincil önem taşıyor. Ailemizin bir parçası olan Limon Bey ile biz de bu projede yer aldık. Barınaklara çok ciddi bir mama bağışı sağlandı. En büyük mutluluğumuz; hem unutulmaz bir hatıra fotoğrafımızın olması, hem de bu proje sayesinde birkaç hayvanın daha karnının doyması.

Evren Kayar: Barınaklarda bir sürü cins, güzel ama sevgiye ve yuvaya muhtaç hayvan var. OGGUSTO Minik Aşkım sosyal sorumluluk projesiyle neticesinde yüzlerce hayvanın karnının doyması harika olacak. Biz hem minik aşkımla Bitchy ile dans ederken çok eğlendik ve hem de sokak hayvanlarına yardım ediyor olmanın mutluluğunu yaşadık…

Ezra Çetin Soyay: Matilda’m ve Leon’um; iki köpeğimi de son bir yılda evlat edindim. Benim için evlatlarımın sevgi ile büyümeleri yeterli çünkü onlar düşüncesiz insanlar tarafından incitildiler, şimdi mutlu olma zamanı onlar için. OGGUSTO’nun bu projesi ile 1 kişide farklılık yaratırsak, o 1 kişi yarın 2 kişide farklılık yaratacaktır ve böylece canlıların hayatlarında bir ışık olma yolunda ilerleyeceğiz.

Gonca Vuslateri: 6 yıldır Cissy, 1 yıldır Pluto ile beraberim. Yaşamımı şefkatle disipline eden ve beni eğiten en önemli varlıklar onlar. Biz insanların duyarlı olmak konusunda eğitilmemiz icin doğadan hatta sokaklardan yardım almamız şart. OGGUSTO projesinde ilk kez onlarla birlikte güzel bir şey yaptığımı hissettim. Çok şanslıyız.

Hümeyra: Hayvanlar için olan bu projede Herkül ile olmak çok keyifliydi...

Işın Görmüş: Felix bir arkadaşımın kedisinin yavrularındandı 1995 Nisan ayında aldığımda 2 aylıktı. İlk bir sene beni hiç uyutmadı. Sabahın köründe uyanır oyun oynamak isterdi. Aradan 20 yıl geçti, hep koyun koyuna aynı yatakta uyuduk. Şimdi artık çok yaşlandı. Elimle yedirmezsem yemek yemiyor. Yükseğe zıplayamadığından ben alıyorum ve indiriyorum. Tuvaletten sonra poposunu bile temizliyorum. O da herşeyi anlarcasına şükran dolu gözlerle uzun uzun gözlerimin içine bakıyor hep. Veterinerim Şükrü'nün dediğine göre artık göç etme vakti gelmiş ama benimle çok mutlu olduğu için, ayrılmak istemediğinden gitmiyormuş. Evimin gerçek kraliçesi Felix'tir. O hancı, ben misafir. Kalbimin sahibi.

Özlem Avcıoğlu: Hayvanlar bizim için hep çok değerli oldu, özellikle de kedilerim Sanser ve Nano vazgeçilmezlerim. İki kedim arasındaki sevgiyi gördükçe, biz insanlar niye böyle değiliz diye düşünüyorum, çünkü sevgilerini karşılıksız veriyorlar ve kimseyi incitmiyorlar. Pet shoplardan hayvan almak yerine barınaklardan sokaklardan evlat edinmeye innanıyorum. Her mailini heyecanla beklediğim OGGUSTO’nun bu projesini ve Royal Canin'in barınaklara yardımını duyunca, seve seve seyahatimi erteleyip Nano ile katıldım.

Pınar Sabancı: Benim köpeklerim; en iyi arkadaşlarım, çocuklarım. Hayatımıza güzellik katan, ailemizin vazgeçilmez üyeleri. Özellikle Tyson’ı barınaktan aldığımız için OGGUSTO projesinde onunla beraber yer almak istedim. Sokak hayvanları benim kalbime çok dokunan, önem verdiğim bir konu olduğundan bu projede olmaktan çok keyif duydum.

Sinem Güven: Sevgili köpeğim Şeker haricinde ve sokaktan evlat edinilen cocker spaniel olan Lucky ve iki de kedimiz var Turbo ve Kırpık. Onlar bizim hayat arkadaşlarımız ve kızım Defne kadar bizim evimizin neşesi ve vazgeçilmezleri. "Minik Aşkım" projesi bizim için çok anlamlı ve keyifli bir ilk. Ayrıca; Şeker'in de sokaktaki arkadaşlarının karnının doymasında payı olması adına bambaşka bir mana taşıyor. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Sükrü Çobanoğlu: Çoğumuzun, hayvanlar için yaptığımız çalışmalar var ve bu manevi doyum inanılmaz. Ben; hem tüm dostlarım gibi onları seviyor, besliyor ve koruyorum; hem de bir veteriner olarak sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı oluyorum. Ellerime, artık nefes bile alamayacak şekilde gelen çoğu hayvanı hayata döndürmenin manevi doyumu anlatılamaz. Tüm bu duygularımızı sizlere iletmemizi sağlayan #oggustominikaskim projesine katılmaktan mutluluk ve gurur duyduk.

Tanem Sivar: Minik Aşkım projesinden bahsedilince, hiç düşünmeden tamam dedim. Lüksün, paranın, güzelliğin ön planda olduğu bir sektörde; bu sefer enerjimizi minik aşklarımız icin harcamak paha biçilemezdi. Projenin içindeki herkes çok özel ve minik aşklarımız için kalplerini kocaman açmış insanlar. OGGUSTO’ya bizi harika projelerine dahil ettikleri için hem kendi, hem Casper adına çok teşekkür ederim..

Tuba Çetin: Bahattin'im; eve ilk geldiğinde 2 haftalıktı, ailece hayatımızı onu besleyip tuvaletini yaptırmak üzere ayarladık. Elele oturmayı sevmesi, topunu attığında geri getirip oynaması, bir türlü miyavlamayı öğrenememesi, onu rejime soktuğumuzda ölü taklidi yapması, eve koşarak dönmemin sebebleri. OGGUSTO’nun projesinde olmak ve bir canlının doymasına yardımcı olmak anlatılamaz bir duygu. 1 kişi dahi olsa bu proje sayesinde bir canlının hayatını değiştirmek için ilgi duyar ise sonsuz bir dalga oluşabilir.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.