• Arama

Rio’nun İçyüzü

 

Brezilya’nın en önemli mücevher tasarımcılarından Carla Amorim, Rio sırlarını OGGUSTO için özel olarak yazdı.


 

Kalın

“Şık ve rahat bir atmosfere sahip olan Fasano Hotel’de kalın ve çatı katındaki havuzda buluşan “Cariocas” yani gerçek Rio’lularla sohbet edin.”

 

fasano-hotel

 

Hotel Fasano, lüks Rua Oscar Freire caddesine sadece 250 metre mesafede yer alıyor ve Ipanema Beach’e bakan muhteşem çatı havuzu ile harika bir konumda. Çağdaş İtalyan mutfağı ve zevkli bir stile sahip olan ortamı ile tanınan seçkin Fasano Restaurant'ın keyfini çıkarabilirsiniz.  

 

Deneyimleyin

“Kiralık bir helikopter ile Guanabara Körfezi civarında bir uçuş gerçekleştirin ve nefes kesen manzaranın tadını çıkarın.”

 

helikopter-turu

 

Rio’daki helikopter turları, şehrin çesitliliğinin kuşbakışı gözlemlemek için en iyi yol. Guanabara Koyu’nun, Jardim Botanico’nun, Tijuca Ormanı’nın, Isa Heykeli’nin, Sugar Loaf’un ve Copacabana ile Ipanema’nın manzaralari büyüleyici. Bu şehir turları 8 dakikaya kadar sürüyor ve gün içinde devam ediyor.

 

Şımarın

“Kendinizi Brezilya tarzı çağdaş sanat eserleri alarak şımartın; buna kesinlikle değer. Gidilecek bir sürü sanat galerisi mevcut: Nara Roesler, Anita Schwartz, Luciana Caravello, Gentil Carioco.”

 

gentil-cariaco

 

Keşfedin

“Pedra’da Gavea’lı bir eğitmen ile beraber yamaç paraşütü yapın.”

 

paragliding

 

Muhteşem Rio manzarasını keşfetmek ve eşsiz bir deneyim yaşamak için yamaç paraşütü en doğru tercih. İsa Heykeli’nin arasından süzülmek, şehri köşe bucak görmek paha biçilemez.

 

Tadın

“Akşamüstü, deniz keyfi sonrası lokaller ile içiçe coxinha, pastel, bolinho de bacalhau gibi leziz atıştırmalıklar ile karnınızı doyurun.”

 

Kolaj_Yemek

 

Coxinha, pastel ve bolinho de bacalhau Brezilya’da neredeyse  her yol üstü kafede bulabileceğiniz atıştırmalıklar. Hareketli Rio geziniz arasında kısa bir mola verip, yerel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

İçin

“Calçadao’de bulunan Posto 9‘da hindistan cevizi suyunuzu yudumlayın.”

 

coconut-water

 

Ipanema Beach’teki Posto 9 gençleri buluşturan partileriyle meşhur. Rio’nun en kalabalık ve en eklektik bölgesinde günbatımını izleyebilir, özgürlüğün tadına varabilirsiniz. Ünlü şarkı “The Girl From Ipanema”nın da burda yazıldığını belirtelim.

 

Gezin

Museu de Arte Rio (MAR) yani Rio Sanat Müzesi’ni kaçırmayın. Tek kelimeyle büyüleyici.”

 

Museu-de-Arte

 

Rio’nun deniz kıyısında olan modern sanat müzesi daha açılalı 4 sene olmasına rağmen kendine sağlam bir yer edindi. Yılda 12 sergi hazırlayan MAR’ın koleksiyonları Rio de Janeiro’yu betimliyor.

 

Görün

“Sahilden gün batımını yakalayın ve bu görüntüyü alkışlayan kalabalığa karışın.”

 

sunset

 

“Santa Teresa mahallesi hakkında bilgi edinin ve Aprazivel’de caipirinha eşliğinde bir öğle yemeği keyfi yapın.”

 

Kolaj_Mekan

 

Rio merkezinin tepelerine kurulu olan Santa Teresa'nın rüzgar alan Art Deco binaları ve mozaiklerle döşeli park alanları sanatçılar ve bohemlerin uğrak mekanı. Artık kullanılmayan tramvaylar bu samimi semtin Arnavut kaldırımlı sokakları ve mükemmel restoranları boyunca geziyor ve semte geleneksel bir hava ve muhteşem bir cazibe kazandırıyor.

Alın

“Bikiniler, Havainas ve mücevherler… Bunlar biz Brezilyalıların en iyi yaptığı işler.”

 

carla-amorim  

 

Brezilya’nın mimarisi, doğası ve kültüründen esinlenerek hazırladığı mücevher tasarımlarıyla Adriana Lima, Cameron Diaz, Uma Thurman gibi yıldızların vazgeçilmezi olan Carla Amorim’in tasarımlarından mutlaka alın.  

 

Tadını Çıkarın

“Sahilde Biscoito Globo’ların keyfini çıkarın. Tam bir klasik.”

 

BISCOITO-GLOBO

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.