• Arama

Kırmızı Halıda Mükemmel Görünmek İçin En Etkili 4 Güzellik Uygulaması

Oscar törenine sadece sayılı haftalar kaldığında, ünlü ve güzel kadınlar, kırmızı halıda her zamankinden daha mükemmel görünebilmek için, hızlı sonuç veren, özel ve farklı yöntemlere baş vuruyor. Kate Bosworth, Anne Hathaway, Rachel Weisz, Sandra Bullock, Julia Roberts, Sofia Coppola, Emma Stone gibi Hollywood ünlülerinin, ışıltılarına ışıltı katmak için yaptırdıkları, en yeni teknolojilerle geliştirilen özel bakım ve uygulamaları, Dr. Pınar Yozgatlı Karagülle, OGGUSTO okuyucularına anlattı.


“Ödül töreni öncesi son düzlüğe girildiğinde cildin ışıltılı, sağlıklı ve de canlı görünmesi büyük önem kazanıyor. Uygulanan bakımlar cildin ihtiyaçlarına göre tek başına ya da birbiri ile kombin olarak uygulanıyor. Siz de katılacağınız özel davetler öncesinde; ışıltılı ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için ünlülerin favori cilt bakım uygulamalarını gönül rahatlığı ile doktorunuza uygulatabilirsiniz." -Dr. Pınar Yozgatlı Karagülle

 

Kök Hücre Terapisi

Gençlik aşısı olarak da nitelendirilebilecek bu uygulama son yıllarda çokça tercih edilen cilt yenileme ve gençleştirme yöntemlerinden biri.  Cilt sarkmalarının, ince kırışıklıkların ve sivilce izlerinin iyileştirilmesinde oldukça etkili.

 

14051232 - young beautiful woman having an injection mesotherapy

 

Tıpkı kan testleri için kullanılan basit yönteme benzer şekilde, kişiden kan alınıyor. Bu kan ayrıştırılarak elde edilen iyileştirici sıvı cilt yüzeyine uygulanıyor. Yani kişinin kendi kanının iyileştirici gücü kullanılıyor. 3 ugulama sonra (4 ila 6 hafta içerisinde) cilt çok daha genç, pürüzsüz ve güzel bir hal alıyor. Ancak bu uygulama için, ajandanızı özel bir geceden  1- 1,5 ay öncesine ayarlamayı unutmayın.

Hafif Kimyasal Peelingler

Özel cilt sorunlarına, kişiye özel çözümler sunan yeni jenerasyon kimyasal peelingler uygulama sonrasında cildi tahrip ve tahriş etmiyor.  Yeni jenerasyon kimyasal peelingler kişiyi sosyal hayatından uzaklaştırmadan, hatta öğle yemeği arasında bile uygulanabiliyor.

 

67811031 - beauty salon, facial peeling mask with retinol and fruit acids

 

“Red Carpet bakımlar” olarak nitelendirilen kimyasal peelingler, leke ve ince kırışıklıkların hızla ortadan kaldırılmasında çok etkili uygulamalar. Uygulama sonrasında cilt aydınlanıyor, nem oranı artıyor ve yüz ovalinde toparlanma gerçekleşiyor. En etkili sonuç  için onar gün arayla 3 seans olarak uygulanması öneriliyor.  Katılacağınız özel gecenin planlarını yaparken bir ay öncesinden takviminize peeling randevularınızı ekleyebilirsiniz.

Lifting Etkisi Yaratan Genel Uygulamalar

Genel görünümünüzü değiştirmeyecek ancak yüz hatlarını hızla toparlayan, eğer varsa cilt sarkmalarını ortadan kaldıracak daha sıkı, daha gergin, tazelenmiş bir cilde sahip olmak için bir uygulama istiyorsanız, bunlar da mevcut. Ameliyatsız yüz germe olarak nitelendirilen cihazlarla tek bir seansta, yani yaklaşık 45 dakikada, daha sıkı, daha gergin, tazelenmiş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

 

35863818 - close-up shot of woman getting professional facial treatment with special equipment. cosmetician doing lifting procedure

 

Üstelik uygulamaların uzun vadeleri avantajları da mevcut; lifting etkisi uygulamadan hemen sonra görülmeye başlasa da, cilt zamanla yenilenmeye devam ediyor ve bir ay gibi bir sürede maksimum etkiye ulaşıyor. Hatta bu uygulamanın faydalarını 2 seneye kadar bile cildinizde hissedebilirsiniz.

 

Oksijen Bakımları

Makyaj, uzun süren çekimler, uykusuz geçen gecelerin sonunda cildi toparlamak, kaybettiği nemi kazandırmak için uygulanacak tüm bakımlarla birlikte kolajen ve dolaşım artırıcı oksijen bakımları cildi tazelemek, aydınlatmak ve yenilemek için sıkça başvurulan uygulamalar arasında. Özel günlerden önce haftada bir uygulanacak 3 seansla, tazelenmiş, aydınlanmış ve canlı bir cilde ulaşabilirsiniz. Ancak cilt sağlığınızı ve güzelliğinizi daha uzun süre koruyabilmeniz için, biz bu faydalı bakımı, aylık cilt bakım rutininize eklemenizi öneririz.

 

49277301 - face skin care. close-up of woman getting facial hydro microdermabrasion peeling treatment at cosmetic beauty spa clinic. hydra vacuum cleaner. exfoliation, rejuvenation and hydratation. cosmetology.

Böyle özel dönemlerde yapılacak tüm bakım ve uygulamaların etkisini artırabilmek için karbonhidrat, şeker, tuz ve kafein alımının durdurulması öneriliyor. Şeker ve karbonhidrat, hücrenin suyunu emdiği için cildin cansız ve sıkılığını kaybetmiş görünmesine neden oluyor. Tuz tüketimi ödeme ve dehidrasyona sebep olduğu için son bir aya girildiğinde kullanımı yasaklanıyor.  

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.