• Arama

2016’nın En İyi 10 Oteli

Travel & Leisure okuyucuları 2016’nın en iyi 10 otelini seçti.  

 

10- The Singular Patagonia, Puerto Bories, Şili

The_Singular_Wellness_SPA_1_9c3610

 

97.14 puan ile 10. olan beş yıldızlı otel The Singular Patagonia, Patagonya deltasında bulunuyor. Eski soğuk hava deposu restore edilerek otele dönüştürülürken, her türlü konfor gözetilmiş ve makinalar dekorda kullanılarak binanın tarihi de unutulmamış.

 

Kolaj

 

Yeşil enerjiye öncelik verildiği için LEED ödülü de bulunuyor. Güney Amerika’nın en nezih otellerinden sayılan The Singular Patagonia bölgenin doğal parklarını gezmek isteyenler için ideal konumu ile tercih ediliyor.  

 

9- Twin Farms, Barnard, Vermont

aviary_hot_tub_dusk

 

ABD’nin en az nüfuslu eyaletindeki Twin Farms, 97.19 puanını sakinliği ve misafirlerinin mahremiyetine verdiği önem ile kazandı. Müdavimlerinin ikinci evleri gibi gördüğü otel bir zamanlar Nobel ödüllü Sinclair Lewis’e ait olduğu için ayrıca önem taşıyor.

 

9-6

 

Spa dahil her türlü konforu sunan Twin Farms, Vermont’un ünlü ormanlarındaki muhteşem doğası için her mevsim tercih ediliyor. Karlı havalarda şömine başında veya kızak kaymak, sıcak aylarda gölde gezmek veya balık tutmak mümkün.

 

8- Casa Gangotena, Quito, Ekvator

8-2

 

Yeni restore edilmiş konakta yer alan Casa Gangotena, fresko tavanlı 31 odası, klasik dekorasyonu ve bahçesinde açan çiçekleri ile misafirlerini tarihi bir yolculuğa çıkartıyor. Açıldığı günden beri ödüller alan otel, bu yıl 97.20 puan ile en beğenilen oteller listesindeki yerini korumuş.

 

8-7

 

Üçüncü katındaki terası ve restoranı ile ayrıca tercih edilen otelin mimarisi de görülmeye değer.

7- The Willcox, Aiken, Güney Carolina

premium-suite-1

 

Yüz yıllık otel The Willcox, ampir ve kolonyal mimari ve dekoru korunarak misafirlerini ağırlıyor. Geleneksel güney misafirperverliği ile tanınan otel tüm çağdaş konforları sunarken, Rüzgâr Gibi Geçti filmini de andırması ile tanınıyor.

 

7-3

 

Her yıl tekrar gelen uzun süre kalan misafirleri için de ayrı imkanlar sunan otelin 97.25 puan alarak yedinci olmasını müdavimlerini şaşırtmamış.  

 

6- The Lodge at Glendorn, Bradford, Pennsylvania

Sargent Photography

 

The Lodge at Glendorn, 1927 yılında ev olarak inşa edildikten yetmiş yıl sonra butik otele dönüştürülerek kısa sürede en tercih edilen destinasyonlar arasında yerini almış.

 

6-2

 

Bu yıl 97.38 puan ile altıncı sıraya yükselen otelde her türlü kış sporu yapmak, yazın gölde balık tutmak veya çoğu misafir gibi “hiçbir şey yapmak” mümkün. Düğün ve özel davetler için de çok tercih edildiğini unutmamak gerekiyor.  

 

5- Montage Kapalua Bay, Lahaina, Maui, Hawaii

4a-5

 

Bu yıl eşit 97.65 puanla 5. sırayı paylaşan Montage Kapalua Bay, gerçek Hawaii ruhunu taşıyor. Deniz kenarında dönümlerce araziye yayılmış resort’un profesyonel golf sahası, yerel yöntemlerin kullanıldığı spa’sı, farklı mutfaklara odaklanmış restoranları arasında kilometrelerce uzanan plajında her türlü deniz sporu yapmak veya palmiyeler altında dinlenmek mümkün.

 

lexus-gs-1150x400

 

4- Southern Ocean Lodge, Kangaroo Island, Avustralya

4b-4

 

Dördüncü olan diğer otel Southern Ocean Lodge, Pasifik Okyanusunun diğer kıyısında, falezin kenarında yer alıyor. Minimal tasarımlı 21 sıralı odaların nefes kesen manzarası, güneş enerjisi ile doğaya saygısına ilave çağdaş lüksün her gereksinimini sunuyor. Spası ve dramatik olduğu kadar yalın dekoru ile tercih edilen otelin plajı ise nefes kesici. Tarladan tabağa konsepti ile en taze lezzetleri sunan restoranı da unutulmamalı.

 

3- Huka Lodge, Taupo, Yeni Zelanda

3-2

 

97.65 puan ile üçüncü olan butik otel Huka Lodge, nehir kenarında bulunuyor. Doğa yürüyüşleri, su sporlarına ilave, “kahvaltıdan önce üç volkan” ziyaretinin helikopter ile gerçekleştirilebilen konumu ile tercih edilen otelin sadece 18 odası mevcut.  Dünya starlarının dinlenmek için tercih ettiği otel doğa sporlarını sevenlerin hayal ettikleri yerlerin başında geliyor.

2- The Spectator, Charleston, Güney Carolina

2-4

 

Art Deco mimarisine sahip The Spectator, şehrin Fransız mahallesinde ve 41 odası bulunuyor. Her misafire konforun sağlandığı otel, 97.78 puan ile ikinci geldiğinden, misafirlere gösterilen ihtimam tahmin edilebilir. Her misafire atanan valeleri ve 1920’ler temalı barı ile özel yeri olan otel konaklanması gereken yerler arasında.

 

1- Nihiwatu, Sumba, Endonezya

1-1

 

98.35 puan ile birinci olan Nihiwatu, alışılmış plaj resortlarının çok ötesinde. Palmiyeler arasına gerilmiş sinema perdesi ile plajda film seyretmek, doğal yaşam ile beraber deniz kıyısında bulunmanın mümkün olduğu otel, sörf koyu olarak keşfedildikten sonra misafirlerin taleplerine göre gelişerek günümüz formuna ulaşmış.

 

Kolaj

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.