• Arama

2017’ye Damgasını Vuracak 8 Parfüm

Parfümü konusunda tutucu olan insanların en büyük avantajı, her zaman kendilerine özgü kokmalarıdır. Parfüm değiştiren insanlarınsa daha büyük bir avantajı vardır; onlar, en güzel anılarını kokularla hafızaya alabilirler. Diğer tüm duyularımızdan daha önce ve daha fazla gelişen koku alma duyumuz, unuttuğumuzu zannettiğimiz veya hiç unutmak istemediğimiz anılarımızı canlandırabilecek güçtedir. İşte bu yüzdendir ki; hiç beklemediğimiz bir anda burnumuza gelen bir koku, bizi geçmişimizde keyifli bir anıya götürebilir. Yeni senenin beraberinde getireceği en güzel anılarınıza eşlik etmesi umuduyla, 2017'ye damgasını vuracak, en kalıcı ve yeni 8 parfümü, sizin için inceledik…

 

By Kilian, Noir Aphrodisiaque

 

1-By-Kilian

 

İlk sıkıldığında ortaya çıkan, ağaç kavunu ve bergamutun canlandıran kokusu, yerini yavaş yavaş oriental ve odunsu bir kokua bırakıyor; üzerine yasemin tohumları ve tarçın çubukları serpiştirilmiş bitter çikolata...

 

Yves Saint Laurent, Black Opium Floral Shock

 

2-YSL-Black-Opium-Floral-Shock

 

YSL'nin ikonikleşen Black Opium'unun kahve ve vanilya uyumuna eklenen gardenya, armut ve portakal çiçeği kokusuyla yepyeni, taptaze ve canlandıran bir yorum; Black Opium Floral Shock.

Victor & Rolf, Magic Collection

 

3-Viktor-&-Rolf-Magic

 

Victor & Rolf 2017'ye Magic Collection ile damga vuruyor. Magic; tek bir kokudan ziyade, hepsi unisex olarak kullanılabilen 6 özel, kalıcı ve (ismi gibi) büyüleyici kokudan oluşuyor; Lavender Illusion: Klasik lavantanın, frenk üzümü ve çam notalarıyla dönüştürdüğü kalıcı, taze ve özel bir koku. Liquid Diamonds: Paçulinin, gül, yasemin ve yılang yılang ile birleşmesiyle ortaya çıkan çiçeksi ve taptaze bir koku. Dirty Trick: Muhteşem zambak çiçeğinin, sedir ağacı ile birleşerek yarattığı baştan çıkarıcı bir koku. Sage Spell: Absinth olarak da bilinen pelin otu, adaçayı, paçuli ve nane ile birleşerek, pembe greyfurt ile taçlandırıldığında ortaya çıkan lezzetli bir koku. Sparkling Secret: Tatlı lime ve greyfurtla birleşen tarçın, ıhlamur, vanilya, portakal çiçeği ile taze, kalıcı ve dengede harika bir koku. Dancing Roses: Gül yapraklarına eşlik eden safran ve vişne likorü ile büyüleyici bir koku.

 

Armani, Code Cashmere

 

4-Armani-Code-Cashmere

 

Arap yasemini, zambak, paçuli, badem sütü, portakal çiçeği ile adı gibi cildi sarmalayan, yumuşacık, zarif bir koku.

 

Yves Saint Laurent, Mon Paris

 

5-YSL-Mon-Paris

 

Bergamot, çilek, ahududu, armut ve portakal çiçeğinin meyvemsi kokularıyla paçuli, yasemin ve büyüleyici datura çiçeğinin yarattığı, baştan çıkarıcı ve muhteşem bir denge.

Narciso Rodriguez, Fleur Musc for Her

 

6-Narciso-Rodrigues-Fleur-Musc-for-Her

 

Narciso Rodriguez dendiğinde akla gelen pudramsı misk kokusuna eklenen, gül, paçuli ve şakayık, klasik versiyonun aynı etkileyiciliğinde ama oryantal etkisi azaltılmış bir koku.

 

Alexander McQueen, Eau de Parfum

 

7-Alexander-McQueen

 

Son derece kalıcı olan bu parfüm, ilk sıkıldığı an şekerli ve yoğun koksa da, bekledikçe ortaya çıkan zambak, yasemin ve ylang kokularıyla, kendine özgü, farklı bir etki bırakıyor.

 

Tom Ford, Velvet Orchid Lumière

 

8-Tom-Ford

 

Bergamot, mandalina, bal, rom, yasemin, gül, sandalağacı, vanilya ve mür notalarıyla hem çiçeksi hem de oriental bir koku.  

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.