• Arama

Nick Knight’ın Sıra Dışı Fotoğrafları Seul’de!

Uluslararası üne sahip, sıra dışı fotoğraf sanatçısı Nick Knight’ın ilk Kore sergisi, Seul’de bulunan Daelim Müzesi’nde, 26 Mart 2017 tarihine kadar gezilebilir. Nick Knight: IMGE sergisi, fotoğrafçının geniş portfolyosundan seçilmiş karelerden oluşuyor.

 

Ödül alan SHOWstudio’nun kurucusu da olan sanatçı, modayı hareket halindeki imgeler ile de göstererek, aynı zamanda moda videolarının da öncüsü olarak tanınıyor.

 

1 - nick k

 

Fotoğrafçılıkta dijital grafik kullanan ilk sanatçılardan olan Knight, kendisini hakiki imaj yaratıcılar arasında görüyor ve kendi tarzını belgesel, moda fotoğrafçılığı ve dijital imgeler ile ifade ediyor.

 

2 - dijital etki

 

Geçmişte Hermes, Alexander McQueen, John Galliano, Christian Dior, Yves Saint Laurent, Tom Ford ve Vogue dergileri ile gerçekleştirdiği iş birlikleri ve çekimler ile tanınan fotoğrafçının sergisinde geçmiş çalışmalarından önemli kareler yer alıyor.

 

3 - gecmis (2)

 

Gelişen teknoloji ve değişen beğenilerin daima ilerisinde olmak için kendisini sürekli yenileyen sanatçının sergisinde, 100 fotoğraf, video ve enstalasyon görülebilir.

 

4 - yenilik

Sergide, belgesel fotoğraflarından sosyal mesaj içeren, hayvanları koruyan etik muamele hatta koruma içerikli moda kampanyalarına ve dijital teknoloji ile yaratılmış sanatsal avangart denemeler ile olağan değer ve güzellik fikirlerini ters yüz eden çalışmaları arasında yer alıyor.

 

5- sosyal msj  

 

Mevcut şekilleri bozarak, seyirciye yeni görsel heyecanlar katarken, sanatçının güçlü bakış açışı ve dünyayı yorumlaması paylaşılıyor.

 

6 - sekil

 

“Kendime güvenmek ve yaptığıma inanmak zorundayım. Kulağa küstah gelebilir ama başkasının rehberliğinde dünyaya bakamıyorum. İnsanların başkalarının kurallarına göre hayatlarını sürdürmemesi gerektiğine inanıyorum” diyen Nick Knight’in fotoğraf kareleri, izleyicilerine yeni perspektifler katabilir.

 

7 - guven

 

Moda sektöründe sürekli değişen ve yenilenen güzellik anlayışını, konvansiyonel standartların dışına iten fotoğrafçı, sektörün aykırı tasarımcılarından Yohji Yamamoto, John Galliano ve Alexander McQueen ile doğal olarak gelişen iş birlikleri ile de hatırlanabilir.

 

8 - moda

Christian Dior, Lancôme, Swarovski, Tom Ford, Calvin Klein ve Yves Saint Laurent reklam kampanyalarının yanı sıra ödüllü W, British Vogue, Paris Vogue, Dazed & Confused dergi çekimleri ile fotoğraf sanatının liderlerinden Knight’ın sergisinde bu çalışmalarından örnekler de görülebilir.

 

9 - kampanyalar 

 

Otuz yıldır moda sektöründe yenilikler peşinde koşan sanatçının yönetmenliğini üstelendiği Bjork, Lady Gaga ve Kanye West müzik videoları da ödül alan eserleri arasında sayılabilir.

 

10 - muzik

 

Fotoğraflarından derlediği ilk kitabı Skinheads 1982 yılında basıldığında DandAD ödülüne layık görülen sanatçının “Nicknight” retrospektif sergisi 12 yıllık çalışmalarını kapsamış.

 

11 - skin

 

Londra’da yaşayan Nick Knight, sanata katkılarından dolayı 2010 yılında OBE ödülüne layık görülmesine ilave Londra Sanat Üniversitesi tarafından verilen fahri doktora ünvanı bulunuyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.