• Arama

Saat Editörleri, SIHH 2017 Fuarından En Beğendiği Saatleri OGGUSTO ile Paylaştı

Dünyanın en önemli lüks saat etkinliği olan SIHH Cenevre’de gerçekleştirildi. Türkiye’den SIHH’e katılan editörler en beğendikleri modelleri OGGUSTO ile paylaştılar.

 

En beğenilen saat ödülü oy çokluğu ile Vacheron Constantin’in The Traditionnelle modeli oldu.

 

1-Ortak Vacheron

 

Beran Toksöz, QP Genel Yayın Yönetmeni

Parmigiani'nin Toric Chronemetre modeli benim SIHH 2017'deki favorim. Alışılmışın dışındaki bezeli çok klasik olan bir tasarımla birleşince; modern bir klasik ortaya çıkmış.

 

2

 

Didem Dayıcıoğlu, Vogue Mücevher Editörü

Piaget’nin efsanevi Altiplano modelinin 60. yaşı şerefine tüylerle kaplanmış modeli; couture saatçilik algısıyla bu seneki favorim.

 

3-Didem Dayicioglu

 

Ece Eraslan, Saat Yazarı

Son derece kaliteli mekanik saat tutkunu hem erkek hem de kadınların bileğine uyacak bir model A.Lange & Söhne’nin Lange 1 Moon Phase modeli. 38.5mm çapı, siyah ve ay evresinin göstergesinin mavi şıklığı, kadran tasarımıyla her okazyon ve kıyafetle mükemmel uyacak hem klasik hem modern bir model olduğu için tercihim.

 

4-Ece Eraslan

 

Gülay Koç, Robb Report Editörü

Cartier’in bu sene geri dönen Panthere modelleri arasında en favorim bu; hem tekniği ile hem zerafeti ile benim için SIHH 2017’nin yıldızı.

 

5-Gulay Koc

 

Günay Demirbağ, SM Luxuria Dergisi
 Editörü

Van Cleef & Arpels’ın Lady Arpels Papillion modeli oyunbaz, sevimli, akıl oyunları ve mükemmel detaylı elişçiliği ile beni büyüledi.

 

6-Gunay Demirbag

Güneş Uysalefe, L’officiel Editörü

Panthere de Cartier favorim. Markanın Parizyen çizgisini hep beğenmişimdir. 80’ler arşivinden çekip çıkardığı bu model bileziği ve kadranıyla bence Tank modeli olacak kadar güçlü.

 

7-Gunes Uysalefe

 

Nirvana Derya, Marie Claire Alışveriş Editörü

Cartier Panthere’in tamamen pırlanta pave ile işlenmiş bu modeli hem çok zarif hem de çok dikkat çekici bir parça.

 

8-Nirvana Derya

 

Oktay Tutuş, XOXO The Mag Dijital Yayınlar Direktörü

Kim demiş erkekler Panter takmaz diye? Yeni Cartier Drive; hem sakin boyutlardaki kasası (40*41mm) hem de nefis bir panter mine işçiliğini barındıran kadranıyla 10 panter gücünde…

 

9-Oktay Tutus 

 

Özgür Bayoğlu, Saatolog Genel Yayın Yönetmeni

Şeffaf bir saatte akrep ve yelkovanın mekanizmaya nasıl bağlandığını biri bana anlatsın. Cartier’den bir yenilik daha; Rotonde de Cartier Skeleton Mysterios Hour.

 

10-Ozgur Bayoglu

 

Özlem Güsar, OGGUSTO Genel Yayın Yönetmeni

Cartier’nin bu yakutlu saati, gittikçe hızlanan bir hayatın için Hollywood’un eski görkemli ve mutlu günlerini hatırlatıyor ve insana “good old days” dedirtiyor.

 

11-Ozlem Gusar

 

Pelin Kaya, Sabah Gazetesi Yazarı

Cartier’nin Panter tutkusunun geldiği son noktalardan biri olan bu model benim için tartışmasız SIHH 2017’nin gözdesi.

 

12-Pelin Kaya

 

Serdar Oal, Horobox Genel Yayın Yönetmeni

Rakipleriyle kıyaslandığında gayet uygun fiyatı, arkasındaki hikaye ve bilekteki muhteşem konforuyla benim SIHH favorim tartışmasız; Roger Dubuis’nin Pirelli ile yaptığı projelerin sonucu olan Excalibur Spider Skeleton.

 

13-Serdar Oal

Sezai Ünlü, SM Luxuria Dergisi
 Genel Yayın Yönetmeni

Butik saat tasarımcıları arasında özel bir yeri olan H. Moser & Cie’nin bu “Swiss Made” modeli özgün tasarımı ve kullanılan materyali ile çok etkiliyici.

 

14-Sezai Unlu

 

Togan Noyan, Esquire Genel Yayın Yönetmeni

A. Lange & Söhne inanılmaz sade ve rafine bir marka; Zeitwerk Decimal Strike’ın kadranına baktığınız an insanı başka dünyalara götüren ve tebessüm ettiren bir model.

 

15-Togan Noyan

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.