• Arama

Semiha Berksoy “Aşk”la Anılıyor!

Semiha Berksoy’un daha önce hiç görülmemiş desenleri, 20 Ocak’ta başlayacak “Aşk’la, Semiha Berksoy” sergisinde görülebilir. Tüm sanat dallarının birliği olan “Gesamtkunstwerk”in Türkiye’deki öncüsü sayılan Semiha Berksoy’un “Aşk’la, Semiha Berksoy” sergisi 20 Ocak – 18 Mart 2017 tarihleri arasında  O’Art’ta görülebilir.

 

1-Eser

 

Sanatçının bilenen tüm yapıtlarını içeren “Semiha Berksoy: Catalogue Raisonné” kitabının tanıtımının da gerçekleşeceği sergi, Semiha Berksoy’un aşkı farklı biçimlerde merkeze aldığı eserleri ile daha önce hiç görülmemiş desenlerinden oluşuyor.

 

2-Kitap

 

Sanata, operaya, tiyatroya, resme, doğaya, canlılara ve ona ilham veren insanlara karşı beslediği aşk, Semiha Berksoy’un dünyasını yansıtan resimlerinin en belirgin haresi olmuş ve lirik, dramatik olduğu kadar melankolik eserlerinin özgün figürasyonu, öznel ikonografisi ve serbest biçimi ile biyografik resimleri sayesinde mitolojiye de dönüştüğü söylenebilir.

 

3

 

“Aşk’la, Semiha Berksoy” sergisi üzerine arzu edenlerin katılabileceği konuşmalar, 11 Şubat tarihinde İlber Ortaylı, Zeliha Berksoy, Bedri Baykam ve Melih Güneş’i, 4 Mart tarihinde ise Derya Yücel, Evrim Altuğ ve Esra Aliçavuşoğlu’nu O’Art’da bir araya getirecek.

 

4

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.