• Arama

Wallpaper Tasarım Ödülleri 2017

Moda tasarımından mimarlığa, 11 farklı dalda sıradışı tasarımları ödüllendiren Wallpaper Dergisi, 2017 Tasarım Ödülleri’nin kazananlarını açıkladı.

 

En İyi Şehir, Lizbon

LISBON

 

Portekiz’in başkenti Lizbon, merkezden Baixa sahiline uzanan bir yenilenme programından sonra kültürel ve mimari bir role sahip. Amanta Levete’nin mimarisini üstlendiği Sanat, Mimari ve Teknoloji Müzesi şehrin yeni ikonu. Bu yıl, EXD Bienali Lizbon'un tasarım güvenilirliğini bir başka açıdan zenginleştirecek. Memmo Príncipe Real’in de aralarında bulunduğu lüks butik otel açılışları ve bu yıl tamamlanacak olan yeni cruise terminali, limanın kapasitesini iki katına çıkaracak.

 

En İyi Yeni Bakım Ürünü, “Supersonic” Saç Kurutma Makinası, Dyson

DYSON

 

James Dyson büyüleyici bir şekilde hava adına mühendislik harikaları üretmeye devam ediyor. Yeni 'Supersonic' saç kurutma makinesi, 50Milyon Pound’luk araştırma, 9656 kilometre saç ve 600 prototip üzerine kurulu bir zafer. Standard saç kurutma süresi yarı yarıya azalırken hava akımı da saça zarar verme sınırı olan 150 derecenin üzerine çıkmıyor.

 

Yılın Tasarımcısı, Jasper Morrison

05_bankside

 

30 yıllık bir hizmetin ardından İngiliz tasarımcı Jasper Morrison, günümüzde belki de her zamankinden daha etkili. İşlevsellik ve belirginlik açısından endüstri çapında bir misyon ifadesi olarak benimsendi.

En İyi Yeni Özel Mülk, Konieczny’s Ark, Polonya, KWK Promes

02_privatehouse

 

Güney Polonya'nın tablomsu, dağlık manzarası, KWK Promes şirketi tarafından yapılan özel mülk Konieczny'nin Ark için önemli bir ilham kaynağı oldu. Yemyeşil bir araziye inşa edilen bu çimento görünümlü ev yağmur suyunun zararsız bir şekilde akmasına izin veren akıllı bir yapısal düzenleme içeriyor.

 

Yılın Ömür Uzatanı, “PF1000U” Projektör, LG

05_lg_0

 

LG'nin en son teknoloji ürünü projektörü, engin sinematik deneyimini yaşam alanınlarına soktu. Projeksiyon ekranına 5 inç kadar yakın duracak şekilde tasarlanmış olan bu model, 60 inç genişliğinde etkileyici bir görüntü yayınlayabiliyor. Cihazı bir adım kadar arkaya kaydırdığınızda HD görüntü 100 inç’e kadar genişliyor.

 

En İyi Yeni Restoran, Odette, Singapur

01_odette

 

Singapur’daki National Gallery’nin zemin katına açılan Odette, şef Julien Royer tarafından yönetiliyor. Royer’in babaannesinin adını verdiği restoranda modern Fransız mutfağından lezzetler sunuluyor. Restoranın iç mimarisi ise Londra merkezli Universal Design Studio’ya ait.

 

En İyi Erkek Moda Koleksiyonu, Raf Simons, Sonbahar-Kış 2016

new_fashionmens

 

Raf Simons'un kendi adını taşıyan dünyaca ünlü erkek giyim markasının 20. yıldönümü olan bu koleksiyon, Belçikalı tasarımcının her zamankinden daha yenilikçi olduğunu ortaya koydu.

 

En İyi Kadın Moda Koleksiyonu, Céline, Sonbahar-Kış 2016

new_fashion

 

Dünyanın en çok referans gösterilen markası olan Céline’in Sonbahar-Kış 2016 koleksiyonu ayakta alkışa değerdi. Abartılı silüetler, günümüz modern kadınını markanın baş tasarımcısı Phoebe Philo’nun farklı vizyonuyla yansıttı.

 

En İyi Yerli Tasarım “AK70” Müzik Çalar, Astell & Kern

04_astellkern-ak70

 

Astell & Kern, fiziksel oluşumlara inanan bir ses şirketi. 'AK70', Walkman dönemi tasarımının en iyisini sunan kişisel bir müzik çalar. Üstün yüksek çözünürlüklü ses kalitesi sayesinde akıllı telefonunuzdan bir daha asla müzik dinlemek istemeyeceksiniz.

 

En İyi Yeni Otel Amanera, Cabrera

00_casa-grande_office_359

 

Dominik Cumhuriyeti'ndeki Playa Grande sahiline bakan ve muhteşem bir ormanda ve dağın zemininde yer alan Aman grubunun 29'uncu oteli, yerel, doğal malzemelerden ve bazıları özel havuzlu 25 casita'ya sahip. İmza spa'sının yanında, Robert Trent Jones ve oğlu Rees tarafından tasarlanan 18 delikli bir golf sahası var.

 

En İyi Yeni Kamu Binası Naoshima Hall, Japonya, Hiroshi Sambuichi

00_naoshima-hall-japan_best-new-public-building_2

 

Seto İç Denizi'nde üç adaya yayılmış olan Benesse Sanat Bölgesi Naoshima, Japonya'nın en birleşik mimari komisyonlarından birine dönüştü. Çevre dostu tasarımıyla sektörün ilgisini çekmeye devam ediyor.  

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.