Philip Treacy: 21. Yüzyılda Şapkalar

 

Philip Treacy: 21. Yüzyılda Şapkalar

Treacy’nin bazen bir kuş kafesi, bazen atlı karınca, bazen de içerisinde sigara olan bir kültablası olarak tasarladığı şapkaları ve sınırsız hayal gücünü gösteren sergide, 75 tanesi kraliyet mensuplarına ve ünlülere ait olan 100 şapkanın yanı sıra aksesuarlar, skeçler, dergi kapakları ve farklı objeler yer alıyor.

Şapka tasarımcılığını sanat mertebesine taşıyan Treacy’nin müşterileri arasında Birleşik Krallık hanedanının da dahil olduğu kraliyet aileleri, Sarah Jessica Parker ve Madonna başta olmak üzere yıldızlar ve moda devleri Chanel ve Givenchy de yer alıyor.

Sadece Kate Middleton ve Prens William’ın düğünü için 36 şapka tasarlayan Philip Treacy’nin York Prensesi Beatrice için tasarladığı şapka; düğünün ardından açık arttırmada sekiz bin pounda alıcı buldu, gelir Unicef’in çocuk vakfına aktarıldı.

Paris Moda Haftası’nda koleksiyonu sergilenen ilk aksesuar tasarımcısı olan Philip Treacy’in beş kez kazandığı İngiliz Tasarımcılar Birliği Ödülü’nün yanı sıra birçok önemli ödülü bulunuyor. Onun tasarımları özel birer aksesuar olmalarının yanı sıra müzelerde sergilenecek nitelikte objeler.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular