• Arama

5 Yıldızlı Otellerin Genel Müdürlerinin İstanbul’da Vazgeçemediği Restoranlar

Dünyanın en iyi 5 yıldızlı otellerini yöneten yabancı Genel Müdürler; İstanbul’da en sevdikleri restoranları OGGUSTO’yla paylaştılar.

 

Daniele Fabri, Conrad Istanbul

1-daniele-fabri

 

Sunset’i manzarası ve atmosferi için beğeniyorum. İstanbul dışından da arkadaşlarım geldiğinde bu mekanı hem manzara hem de şehrin ışıltılarını lezzetli bir yemek eşliğinde tatmaları için ziyaret etmeyi seviyorum”.

   

Leonardo Baiocchi, Four Seasons Hotel Istanbul The Bosphorus

2-leonardo-baiocchi

 

“Favori mekanım Rumeli Kavağı'ndaki Balıkçı Kahraman’a tekne ile ulaşım imkanı çok cazip geliyor.  Restoranın kendine özgü tekniği ve sunumuyla favori yemeğim ise kalkan balığı. Rumeli Kavağı'nın turistik değil lokallerin gittiği bir yer olmasından keyif alıyorum ve kendimi İstanbul ile bütünleşmiş ve bu şehre ait hissediyorum”.

 

Massimilliano Zanardi, The Ritz-Carlton Istanbul

3-massimiliano-zanardi

 

“Asmalı Cavit favorimdir! Sahibinin gerçek kişiliğiyle uyumlu şehirdeki tek restoran: Sahibi Cavit Bey müşterilerini kapıda karşılar. Sadelik ve dürüstlük katılmış yemekleri her zaman lezzetlidir. Gerçek yemeği gerçek insanlar için yapıyorlar ve fiyatlarla menü  çok uyumlu.  Her akşam rakısını yudumlarken müşterilerini izleyip, çocuklarıyla birlikte hizmet eden bu nadir olan beyefendiye şapka çıkarıyorum”.

Michael Purtill , Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet

4-michael-purtill

 

Karaköy Lokantası, evime yürüme mesafesinde olmasının da etkisiyle, en sık gittiğim restorandır.  Atmosferini, enerjisini ve yemeğini seviyorum. Sade, lezzetli ve oldukça sosyal bir deneyim ve atmosfer hep canlıdır. Ben genellikle mekandaki tek yabancı olurum. Favori yemeğime gelecek olursak, genellikle günün balığını tercih ediyorum”.

 

Sabine Dorn Ağlagül, Le Méridien İstanbul

5-sabine-dorn-aglagul

 

“İstanbul’da favori mekanım Arnavutköy Şanda Tiryaki. Şef tam bir ev sahibi gibi herkesle tek tek ilgileniyor, kişiselleştirilmiş hizmet sunuyorlar.  Ambiyansı hoş, geniş dış mekan çok keyif verici.   Yemekler annenizin yemeklerini yiyormuşsunuz hissini veriyor. Buraya ikinci gelişinizde artık mekanın bir dostu gibi karşılanıyorsunuz”.

   

Tarek Mourad, Raffles İstanbul Zorlu Center

6-tarek-mourad

 

“İstanbul’da en sevdiğim restoranlardan biri, artık bir İstanbul klasiği de sayabileceğimiz Vogue. Burada, özellikle son derece lezzetli ve sağlıklı bir tercih olan sushi yemeyi seviyorum. Lokasyonu ve ailemle gittiğimde onların da zevk alması nedeniyle, uzun yıllardır tercih ettiğimiz bir restoran”.

 

Vito Romeo , Shangri-La Bosphorus Istanbul

7-vito-romeo

 

Neolokal son zamanlarda en beğendiğim restoranların başında geliyor. SALT Galata bünyesinde hem sergilenen sanat eserler, hem de şeflerin mutfakta kullandığı sanat, lezzetin yanında bambaşka bir atmosfer sağlıyor. Ayrıca yöresel yemeklerin organik ürünler ve farklı yöntemler kullanılarak modernize edilmesi bence çok güzel. Favorim ise ördek sosis”.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.