• Arama

Panerai’nin Özel Üretim Yeni Saati: Radiomir 3 Days Acciaio 47mm

2017 Ocak ayında İsviçre’nin Cenevre şehrinde düzenlenecek SIHH HAUTE HORLOGERIE Fuarı öncesinde, Panerai  tarafından ilk defa 1930’ların sonunda İtalyan Kraliyet Donanmasına atfen üretilen Radiomir 3 Days Acciaio saatin yeni özel üretim modeli tanıtıldı.

5

 

Paneria Radiomir 3 Days Acciaio’nun tarihten günümüze taşıdığı ilk özellik, 12 kenarlı çelik bezel ve üzerine o dönemin fontlarıyla işlenmiş “OFFICINE PANERAI – BREVETTATO” kelimeleri.

 

3

47 mm çapındaki paslanmaz çelik kasa vintage Panerai saatlerdeki şık ve simetrik yapıyı yansıtıyor. Kadranda da yine tarihi modelden ilham alınmış. Sade ve minimalist yapısıyla büyük rakam ve indekslerin maksimum okunurluğunun sağlandığı model iki farklı renk opsiyonuyla sunuluyor: Siyah ve daha önce tarihi modelin siyah kadranında kullanılan radyum bazlı maddenin saçtığı ışık etkisini çağrıştıran gölgeli kahverengi. Her iki opsiyon da 1000’er adetle sınırlı.

 

4

 

Manuel kurmalı P.3000 kalibre 16 ½ linye boyutuyla tarihe geri dönüşü simgeliyor. Üç günlük güç rezervi, 13,2 mm çapındaki geniş balans çarkı ve çift tulumba üzerinden sağlanıyor. P.3000 mekanizma aynı zamanda saatin çalışmasına veya dakika ibresinin hareketine engel olmaksızın saat ibresini hem geri hem de ileri doğru birer saatlik derecelerle hareket etmesine olanak sağlayan bir sistemle donatılmış.

 

1

Yeni Radiomir 3 Days Acciaio modeli 3 bar'a kadar su geçirmezlik özelliğine sahip.  Saatin sunulduğu şık kutu, seri numarası yazılı sertifikayla birlikte Panerai saatleri ve enstrümanlarının da yer aldığı İtalyan Kraliyet Ordusu’nun askeri ekipmanlarını konu alan nadir bir yayını da içeriyor.  

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.