• Arama

Graf von Faber-Castell’den Limited Edition Heritage Koleksiyonu

Kontes Ottilie ve Kont Alexander von Faber-Castell çiftinin aydınlık kişilikleri ve zevkli çalışma odaları Limited Edition Heritage koleksiyonuna ilham oldu. Klasik bir zarafetle incecik işlenmiş Limited Edition Heritage Alexander ve Ottilie dolmakalemler geçmişe yolculuk yaptırıyor.

 

Kontes Ottilie ve Kont Alexander

Lother von Faber, varisini tayin etme zamanı gelip çattığında, torunu Barones Ottilie von Faber’i seçti. Bu büyük modern kalem şirketinin tek kadın varisi, en eski Alman Aristokrasi ailelerinden olan Kont Alexander zu Castell-Rüdenhausen ile tanıştı. Barones Ottilie von Faber ve Kont Alenxander zu Castell Rüdenhausen 1898 yılında evlendi. Lother von Faber’in  vasiyetnamesi gereği “Faber” adını her zaman bünyesinde barındırması gerekliliğinden bu evlilik yeni bir soylu aile yarattı: “von Faber-Castell”.

 

1

 

Görkemli evliliklerinin ve lüks bir yaşam stilininin ifadesi olan detaylar ile şato soylu aile ve dönemin ünlü mimarlarından Bronu Paul tarafından itina ile dekore edilmiş. Değerli materyallerin kullanımı ve genel tasarımın seçkinliği, etkileyiciliğini bugün hala koruyor.

Kontun Muazzam Çalışma Odasından Klasik İzler

Bavyera Süvari Alayı'nın 6. Hafif  Süvari Birliği'nin komutanı olan Kont Alexander, hiç ticari eğitim almamasına rağmen kısa sürede ticari zekasıyla dikkat çekti ve 1905 yılında birliğinin armasındaki yeşil renkte ürettiği Castell 9000 ile büyük başarı elde etti.

 

2

 

Evlilik sonrası dünyası tamamen değişen Kont özellikle çalışma odası ve mükemmel Castell 9000 kalitesi ile bugünkü Alexander Limited Edition'a ilham kaynağı oldu. Deri koltuk takımlar, cumbalı pencereler ve göz alıcı çalışma masası; ince kakmalı, yeşil lake metal gövdeli gerçek bir klasik olan dolmakalemde fazlasıyla izler taşıyor.

 

3

Kontesin Pırıltılı Dünyası Ve Menekşe Moru Tutkusu

Kont Alexander ile hayatını birleştiren Kontes Ottilie, zarif  dünyasını kendine ait olan özel odasına fazlasıyla yansıtmaktaydı. Muhteşem kakmalar, eşsiz mobilyalar, telkari desenli koltuklar en sevdiği renk olan kraliyet moru kumaşlarla kaplanmış, incecik işlenen kumaş desenleri ile canlanmıştı. Şimdi ise bu çok özel oda ve kontesin renkli kişiliği Otillie Limited Edition'a hayat veriyor.

 

4

 

Kontesin en sevdiği renk olan menekşe moru, Ottilie dolmakalemin menekşe moru mürekkepleriyle hayat bulup unutulmaz bir el yazısı deneyimi yaşatıyor. Zarif mürekkep şişesinin pırıltılı gövdesinden yansıyan renk kadife etkisi yaratırken, “Graf von Faber-Castell” yazısıyla işlenmiş kapaklı şişede kraliyet arması yer alıyor.

 

5

 

Sınırlı Sayıda Üretim

El oymalı 18 karat çift renkli altın yazı ucu, gümüş parçalar ile bir araya gelerek ustalık işi dokunuşlarla dolmakalemleri sanat eserine dönüştürüyor. Tırtıkla süslenmiş oluklu kapaklarının ucunda som gümüşten telkari tekniğiyle işlenen A, O, F ve C harfleri bulunuyor. Çok ince el işciliği ile Almanya'da sınırlı sayıda (sadece 1898 adet) üretilen dolmakalemlerin arka kapaklarında ise Ottilie ve Alexander'ın evlendikleri yıl olan 1898 rakamı yer alıyor.

 

6

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.