• Arama

Dünyanın En Nostaljik Görünümlü Modern Teknesi Bir Türk Yatı Oldu

Bilgin Yacht’ın son güzeli Clarity, Boat International Magazine’in düzenlediği “En İyi 10 Nostaljik Görünümlü Modern Tekne” sıralamasında birinci oldu.

 

dji_0239

 

İstanbul’daki tersanenin ürettiği 48,70 metrelik motor yatı aslında daha önceden bildiğimiz Bilgin 160 Classic serisinin eski üyesi Timeless’ın (eski adıyla M&M) devamı. Ancak aynısı değil. Zira Clarity bu kez yepyeni iç tasarımıyla karşımıza çıkıyor. 1950’lerin estetik anlayışını yansıtan her iki tekne de ahşap işçiliğinin en önemli örnekleri olarak yerini alıyor.

 

1e7a7348

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Florida’da gerçekleştirilen Fort Lauderdale International Boat Show’a katılan Clarity, fuarın seçkin ziyaretçileri tarafından oldukça beğeni topladı. Klasik tarzdaki bu teknenin tamamıyla tersanenin kendi mobilya ekibi tarafından üretilen ahşap işçiliği, en çok takdir alan özelliklerinden biri oldu. Clarity, sektörün saygın yayını Boat International tarafından organize edilen World Superyacht Awards 2016 finalistleri arasında da yer aldı.

 

clarity-lowerdeck-vip-5

Teknenin hikayesindeki en ilginç anekdot sahibinin modern bir tekne almak üzere geldiği Bilgin Yacht Tersanesi’nden son derece retro görünümlü Clarity’yi satın alarak ayrılması. Üretimi yaklaşık iki yıl süren Clarity, çelik gövde, ahşap üst bina tekniğiyle üretildi. 10 kişinin konaklayabildiği Clarity’de bir ana kamara, bir VIP kamara ve üç adet misafir kamarası bulunuyor.

 

clarity-areal-8

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.