Jean Paul Gaultier Moda Sergisi

 

Jean Paul Gaultier Moda Sergisi

Tasarımcının 40 yıllık kariyerini baştan sona inceleyen ve teatral bir sahne kurgusunda hazırlanan sergide kullanılan interaktif yüzlere sahip cansız mankenler projeksiyonlar aracılığıyla konuşuyor, göz kırpıyor.

Madonna’nın Blonde Ambition turnesinde giydiği konik sütyen Gaultier’nin en ikonik tasarımı. Sergide, tasarımcının çocukken kağıtları buruşturarak yaptığı ve oyuncak ayısına uyarladığı konik sütyen de görülebilecek.

1970’lerde Gaultier, Punk’ın kraliçesi olan Vivienne Westwood’dan ilham alıyor. Sergide, kiltler, ekoseler ve Romalı askerlerin saç aksesuarları da sergileniyor. Krokodil derisine verdiği formlarla tanınan Gaultier’nin onlarca tasarımı ve uyumlu ayakkabı, çanta ve şapkaları da sergilenecek 165 kostüm arasında.

2004-2005 sezonunda hazırladığı ve filmin de kostümlerine imzasını atan Black Swan koleksiyonu da en ihtişamlı halleriyle sergide görülebilecek. Gaultier’nin klasik tasarımları arasında yer alan okyanus temalı denizkızı kostümleri, işlemeli elbiseleri ve büstiyerleri serginin en iddialıları arasında yer alıyor.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular