• Arama

Prenses Diana’nın Moda Hikayesi

Bir zamanlar güzel prensesin yaşadığı Kensington Sarayı, Diana: Her Fashion Story sergisine ev sahipliği yapıyor.

1981 yılından beri dünyayı büyüleyen Prenses Diana, yardım kuruluşlarına desteği kadar kıyafet seçimleri ile de basında yer alarak, moda dünyasında etkili oldu. Ölümünün yirminci yılında, prensesin anısına açılacak Diana: Her Fashion Story sergisi, bir zamanlar yaşadığı Kensington Sarayı’nda 24 Şubat’ta başlayacak.

Sergide, prensesin ilk seçimleri olan tutucu ve romantik kıyafetlerden başlayarak kendisine güvenen ve göz kamaştırıcı bir kişiliğe dönüşümü gözlemlenebilecek. Sergide yer alacak kıyafetler arasındaki göz kamaştırıcı balo kıyafetleri (kendi değimiyle “iş elbiseleri”) ile prensesin hikayesi anlatılacak.

1981 yılında resmi nişan fotoğrafında giydiği uçuk pembe Emanuel bluzu ile başlayacak sergi oldukça ilgi çekeceğe benziyor. Mavi ekose tayyör, 1980’lerin büyük vatkalı dönemine uygun olarak Emanuel tarafından, Venedik gezisi için tasarlanmış. Günlük kıyafetlerini saklamadığı için, bu tasarım giyildiği günden sonra ilk defa sergilenecek.

1985 yılında Beyaz Saray’da John Travolta ile dans ettiği Victor Edelstein tasarımı lacivert kadife elbise, sergide yer alacak en önemli kıyafetler arasında gösteriliyor. Ünlü Japon bahar dallarının renklerini andırdığı için 1986 yılında Japonya’daki resmi gala için seçtiği Zandra Rhode’un tasarladığı, boncuk işlemeli, masalsı elbise de sergide yer alacak kıyafetler arasında.

Catherine Walker tasarımı düşük omuzlu elbiseyi Savoy Tiyatrosu’nun açılışında giyen prenses, aynı modacının tek kollu elbisesini ise 1991 yılında Brezilya Cumhurbaşkanı Collor onuruna verilen yemek için tercih etmişti.

Evliliği süresince her zaman İngiliz tasarımcılardan giyinen prenses, boşandıktan sonra aralarında Gianni Versace’nin de yer aldığı uluslararası modacılardan giyinmesi ile de hatırlanabilir. Prensesin verdiği isim ile “intikam elbiseleri” de ilk defa sergilenecek kıyafetleri arasında yer alıyor.

Ünlü gelinliğin de sergide yer alması beklenirken küratörler, gelinliğin hazırlandığı dönemde de gizli tutulduğu günlere atıfta bulunması için, konu hakkında bilgi vermiyorlar. Prensesin en sevdiği tasarımcıların, çizimlerinin ve Lady Dior çantalarının da yer alacağı sergi biletleri, web sitesi üzerinden temin edilebilir. 24 Şubat 2017’de açılacak sergi, iki yıl boyunca gezilebilecek.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.