• Arama

Mücevher Kadınlar Noel Baba'dan Ne İstedi?

Hayatlarını mücevhere adamış kadınlar, hayallerindeki mücevherleri Noel Baba'ya yazdılar...

 

Ayşe Rodoslu

“ Sevgili Noel Baba, hayallerimi süsleyen 1627 yılına ait, Cartier tarafından tasarlanan yakut zincirli Taj Mahal elmasını hediye etmeni rica ediyorum. Richard Burton'un Elizabeth Taylor'a 40. yaş hediyesi olarak verdiği ve sanatçının ölümünden sonra New York'ta açık artırma ile satılan, Elizabeth Taylor mücevherleri arasında yer alan bu elmas şeklindeki kalp kolye, 50. yaşıma gireceğim bu yıl benim olsun. Sade ama etkileyici bu elmasın aşkın rengi olan yakutları barındırması beni benden alıyor.”

 

ayse-rodoslu

 

Batya Kebudi

“Her zaman hikayesi olan mücevherleri seviyorum. Onların arasında hiç kuşkusuz ki Verdura'nın Coco Chanel için tasarladığı cuff benim favorilerim arasında yer alıyor. Chanel eski sevgilisinin ona verdiği takılardan çıkarttığı taşlara yepyeni bir hayat veriyordu. Bana da bu, kendini yenilemeyi çağırıştırıyor ve bu yüzden çok etkileyici geliyor. Zamansız olan bu parça benim olsa spor şık bir kıyafetle de gece elbisesiyle de her zaman onunla yaşardım."

 

batya-kebudi  

Ece Şirin

"Dünyadaki en özel mücevherler arasından kendime minik bir treasure box hazırladım. Burada en çok anlam ve rengi sentezledim. Sadece bir karar hakkım olacaksa; şu an dünyanın en pahalı pembe elması olan 23.88 karatlık The Graff Pink’i seçtim çünkü rengi çok güzel, sadelik ve görkem bir arada.”

 

ece-sirin

 

Gülşah Sürel Erdem

“ Endülüslü bir İspanyol Flamenko dansçısı olan ve Hintli bir  Maharaja ile evlenip Maharani ünvanı alan Anita Delgado'ya ait bu broş, Mellerio dits Meller tarafından 1905 yılında Paris'te tasarlanmış. Şu anda Katarlı bir prense ait Al-Thani koleksiyonunda bulunan bu eşsiz parça benim için ayaklarımı yerden kesecek bir yeni yıl süprizi olabilir...”

 

gulsah-surel-erdem

 

Meltem Tahrancı

“ Noel Baba'dan isteyeceğim parçayı düşünürken kendimi Bulgari'nin 'Diva's Dream' koleksiyonundan 'Gioco e Vanita' kolyesine odaklanmış, hayalini kurarken buldum. Koleksiyon ismiyle iddialı olduğu kadar kolye için de bir o kadar iddialı olan 'Oyun ve Kibir' adı seçilmiş. Hayal bu ya, boynumda Antik Roma mozaiklerinden ilham alınmış bu kolye ile kendimi bir Diva olarak hissettim bile. Şimdiden teşekkürler Noel Baba... Sayende rüyalarımı süsleyen bir siparişim oldu!”

 

meltem-tahranci

Melis Göral

“Noel Baba'dan limiti olmayan bir hediye isteyecek olsam kesinlikle Cartier'in 1920 yıllarındaki tasarımlarından özel tasarım bir mücevher isterdim. Benim için seçmesi çok zor ama Kontes Granard tarafından takılan bu kolye çok özel."

 

melis-goral

 

Zeynep Erol

“ Evlenirken hep bir tacım olsun isterdim. Masallardaki gibi bir kraliçenin değerli tacını takamasam da hayalimde daima yaşattım. Hiçbir zaman sahip olamayacağım bu tacın hem New York'taki  American Craff Museum'da bulunması, hem de taç konseptinin gündelik hayatımızda kullanılmamasından dolayı Noel Baba'dan bu tacı istedim. 1968 yılında Merry Renk tarafından tasarlanmış olan taç 14 ayar altın, mücevherler ve kültür incilerinden oluşuyor."

 

zeynep-erol

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.