Dünyanın En Güzel 7 Yılbaşı Ağacı

Her yıl kurulan ve tüm dünyanın merakla beklediği en güzel yılbaşı ağaçlarını listeledik.

 

Emirates Palace Hotel, Abu Dhabi

Altın varaklı lobisindeki geleneksel simli top, ışık ve kurdele ağaç süslemeri arasında parlayan 11 milyon dolarlık mücevherler, dikkatli bakılmazsa gözden kaçabilir. On üç metrelik ağaçta, pırlanta, inci, zümrüt, safir ve yakutlardan oluşan 181 farklı mücevher serpiştirilmiş. Ayrıca, lobide bulunan makinadan, farklı gramajlarda altın satın alıp hediye etmek mümkün.

 

1-emirates

 

Murano Ağacı, Venedik

Murano Adası cam atölyeleri, 1291 yılından beri yarattıkları sanat eserleri ile tanınıyor. Tüm ustaların ortak çabası ile oluşturulan 8.5 metrelik ağacın gövdesi renkli cam tüplerden oluşturuluyor. İlave süsleme kullanılmayan ağacın ışıkları geceleri büyüleyici.

 

2-murano

 

Rio de Janeiro, Brezilya

Her yıl Lagoa Gölü üzerinde yüzen platformda kurulan 82 metrelik ağacın ışıkları, suyun üzerindeki yansımaları ile masalsı görünüm oluşturuyor. Ağacın içinden çıkan havai fişek gösterisi ise, çocuklar kadar yetişkinlerin de heyecanla beklediği bir görsel şölen.

 

3-rio

 

Rockefeller Plaza, New York

1933 yılından beri her yıl Aralık ayı başında konserlerle düzenlenen tören ile ışıkları yakılan ağaçta, 45 bin minik ampul kullanılıyor. Tüm ülkelerin bayrakları ile çevrili meydana yerleştirilen süslemeler sayesinde buz pateni pistinde kayanlar masal diyarında süzülüyormuş gibi hissedebilir.

 

4-rockefeller

Trafalgar Meydanı, Londra

1947 yılından beri her yıl Norveç’in hediyesi olarak gelen ağaç, Amiral Nelson’un 51 metrelik anıtı ile Kral 4. George’un heykelleri arasında kuruluyor. Diğer şehir ağaçlarına göre daha sade süslemeler kullanılan ağacın altında her yıl korolar söyleniyor ve farklı etkinlikler düzenleniyor.

 

5-trafalgar

 

Monte Ingino, Gubbio, İtalya

Tek ağaç ile yetinmeyen Monte Ingino, 1981 yılından beri dağ yamacındaki yüzlerce ağacı süsleyerek, 650 metrelik ışıklı bir ağaç yaratıyor. Elli kilometreden görülebilen ağaç, ayrıca Guiness Rekorlar kitabında da yer alıyor.

 

6-monte-ingino

 

St. Pancras Tren İstasyonu, Londra

Her yıl oyuncak teması ile yerleştirilen ve iki bin farklı Disney karakterinden oluşan 14 metrelik ağaç söküldüğünde, üzerindeki oyuncaklar çocuk hastanelerine hediye ediliyor.

 

7-st-pancras

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular