• Arama

Cartier'in En Yeni Saatleri

SIHH (Salon International de la Haute Horlogerie) öncesinde yüksek saatçilik dünyasının ünlü markaları 2017 için sürprizlerini paylaşmaya devam ediyorlar. İskeletleştirme ve panter teması üzerinde yoğunlaşan gizemli komplikasyonlarıyla vizyoner tasarımları ve teknik detayları biraraya getirmekte usta Cartier tanıttığı üç yeni modeli ile oldukça ses getirecek gibi.  

 

Minute Repeater Mysterious Double Tourbillon Calibre 9407 MC

Cartier’in mekanizma tasarımcısı Carole Forestier-Kasapi imzasını taşıyan bu sofistike ve kompleks tourbillon safir disk içine yerleştirilmiş kadran ile dikkat çekiyor. Tourbillon beş dakika içinde rotasını tamamlıyor. Dakika tekrarlayıcı komplikasyonu, saatin bir başka eşsiz özelliği. Geleneksel tasarımların aksine, kadran üzerine yerleştirilmiş çekiç ve çanlardan oluşan mekanizma meraklıların gözlerinin önüne serilerek hoş bir görüntü oluşturmakta. Titanyum (50 adetle limitli) ve platin opsiyonu bulunan modelin, platin versiyonunda da bezeli pırlantalı (30 adetle limitli) ve kadranı pırlantalı (20 adetle limitli) olarak iki opsiyon yer alıyor.

 

minute-repeater-mysterious-double-tourbillon-white

Mysterious Hour Skeleton Calibre 9983 MC

İskelet kadranı ile ustalık ve görselliğin en üst düzeyde biraraya getirildiği mekanizmayı sergileyen bu model aynı zamanda sadeliği, malzeme ve renk tercihlerinden dolayı duru bir görünüm ile karşımıza çıkıyor. Elle kurmalı 9983 kalibre mekanizması ile 48 saatlik güç rezervine sahip bu model, Mystery konseptinin izlerini de kadran üzerine yansıtıyor.

 

mysterious-hour-skeleton-white

Cartier’nin “oyuncu panteri” manüfaktürün tasarımcısı Jeanne Toussaint sayesinde Panthere Joueuse modeli ile bileklere taşınıyor. Beyaz altından üretilmiş otomatik kurmalı saatte panterden sonra ilk fark edilen detay ibre ve indekslere kadranda yer verilmemiş oluşu. Zira panterin kendisi ve patisi dakika gösterme görevini üstleniyor ve etrafında dönerek kovaladığı pırlanta set top da saat göstergesi oluyor.

 

panthere-joueuse-white

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.