• Arama

Hermès’in Yeni Parfümü Galop

 

Hermès’in Yeni Parfümü Galop

“Gerçekten de, pupa yelken giden bir gemiden, dörtnala uçan bir attan, dans eden bir kadından daha güzel bir şey  bulunamaz diyenlerin yerden göğe kadar hakkı varmış.” -Goriot Baba, 1835, Honoré de Balzac. Hermès’in, 1 Ağustos 1930’larda, New York’ta kapılarını ilk açtığı andan itibaren, köklerine sadık kalarak sakladığı üzengi şeklindeki zarif şişelerinden ilham alınarak şişelenen yeni kokusu Galop, Honoré de Balzac’ın bu sözlerini teyid eder nitelikte.

Cüretkar ve özgür, coşkulu, tutkulu, kadınsı. Kalbinin dörtnala koşuşunu hisseden, geçmişini seven, içinde bulunduğu ana tapan, cesaretle kendini geleceğe hazırlayan. Sürekli hareket halinde bir kadın; Hermès’in vücut bulmuş hali.


Bu konu da ilginizi çekebilir: Hermès Ormanına Hoşgeldiniz


collage

Bu hareketin gücünü esansa dönüştüren isimse, Christine Nagel, dünyanın önde gelen burunlarından, ayrıca 2014 yılından bu yana Hermès’in parfüm bölümünün baş tasarımcısı. Nagel, Hermes'in yeni parfümü Galop ile hayvansı ve çiçeksi, erkeksi ve kadınsı; adeta farz olan karşıtlıkların uzlaşmasına duyduğu gizli arzusunu bir araya getirmeyi başarmış. Hermès ona tüm kaynaklarını sunsa da, Doblis derisine dokunduğu an binicilik dünyasına ait bu derinin, bariz bir şekilde uyum sağlayabileceği tek seçeneğin, kadınlığın sembolü, gül olduğunu düşünmüş. Derinin gülü canlandırmasından, gülün ise deriyi kadınlaştırarak, gücüne güç katmasından ilham alarak tasarladığı Galop’un alt notalarındaki safran, deriyi vurgulamaya, ayva ise güle dolgunluk katmış. product

Hermes'in yeni parfümü Galop ile duyguların gerçekten de dört nala koştuğunu söyleyebiliriz.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.