Pin-Up Kızları Ulysse Nardin’in En Yeni Saatinde

Ocak 2017’de İsviçre’nin Cenevre şehrinde gerçekleştirilecek SIHH HAUTE HORLOGERIE Fuarı öncesinde saat dünyasının önde gelen markalarından Ulysse Nardin, Hourstriker Pin-Up modeliyle koleksiyoncuların gönlünü birkez daha fethedecek gibi görünüyor.

6106-130_e2-pinup_pr_

 

Bir Burlesque dansçısının insana zevk veren cesur denemelerinin Ulysee Nardin sanatıyla hayat bulduğu, sadece 28 adet saatten oluşan, kırmızı altın ile platinden üretilmiş seride, herbir parçanın kadranında minyatür bir tablo ve saat başlarını bildiren Jaquemarts yer alıyor. Figür, baştan çıkarıcı bakışları, başındaki çiçeği ve ayakkabılarıyla tavuskuşunun tüylerinin renk cümbüşünün içinde kendini saklamaya çalışıyor.

 

ulysse-nardin-hourstriker-pin-up_m

 

Akrilik renkler ve titizlikle yerleştirilmiş ince detaylarla dolu kadranıyla bu eşsiz saat Ulysee Nardin minyatür ressamlarının benzersiz yeteneklerinin klasik bir örneği.

     

complicationworkshop_1

 

Her saat başında, tavuskuşunun içinde gizlenen dansçının insanı heyecanlandıran kıvrımlarını ortaya çıkartan muhteşem mekanizma ayrıca saat sahibinin arzusuna bağlı olarak her yarım saatte ya da canının istediği herhangi bir anda düğmeye basarak aktif hale gelebiliyor. Saat başını belirten zangoç mekanizmasına tekrar hayat veren üreticilerden Ulysse Nardin, aynı zamanda tartışmasız inovasyon yeteneği ile bu mekanizmayı devreye sokmak için Jaquemarts kullanan çok az sayıda üreticiden biri.

 

un-workshop_2

 

Yuvarlak bir gövdeye yerleştirilmiş saat fonksiyonelliği ile de dikkat çekiyor. Otomatik kurmalı saatin yaklaşık 42 saatlik bir güç rezervi bulunmakta ve 30 metreye kadar da suya dayanıklı. Camı, yansıtmayı önleyen, son derece dayanıklı ve çizilmelere karşı dirençli safir kristalden üretilmiş.  

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular