Paris ve En İyi Oteli Paris Peninsula

 

Paris ve En İyi Oteli Paris Peninsula

Peninsula; gelenek, inovasyon, Fransız zerafeti ve Paris kültürünün birleşimi olan bir 21. Yüzyılı sarayı adeta. Dünyanın en eski otellerinden Majestic; Peninsula imzası ile görkemli günleri geri döndü. Paris ve En İyi Oteli Peninsula OGGUSTO'nun radarında.

1866 yılına dayanan klasik Fransız stilindeki bina 1908’de otele çevrilmiş. Savaş sonrası uzun yıllar UNESCO merkezi ve Fransız Dışişleri Bakanlığı olarak kullanılmış. Her Peninsula’nın girişinde yer alan ve Çin’de tüm tapınaklarda, saraylarda güçlü bir koruyucu görevi olan aslanlar Paris’te de biri dişi biri erkek olmak üzere yerini almış.

Lobide bulunan “Danseden Yaprak” isimli enstalasyon Lasvit tarafından gerçekleştirilmiş ve 800 elde üflenmiş kristalden oluşuyor. İlk yapımı iki yıl süren binanın rönovasyonu ise tam dört yıl almış. Tüm yenilemeler Louvre ve Versailles için de çalışan aile işletmeleri tarafından gerçekleştirilmiş.

Çin mutfağını sunan restaurant adını Çinli opera sanatçısı Lili’den almış. Koyu mavi duvarlı ve kırmızı kadife perdeli dramatik dekor Cantonese yemeklerine eşlik ediyor. L’Oiseau Blanc restaurant bar, Peninsula’nın çatısından görünen 360° Paris manzarasında klasik Fransız lezzetlerine modern tatları getiriyor.

Peninsula özel yemekleriyle lezzet düşkünleri için de vazgeçilmez bir destinasyon olmayı hedefliyor. Bir Peninsula klasiği olan 5 Çayı, beyazın sadeliği ile altın yaprakların görkeminin birleştiği Lobby Bar’da servis ediliyor. 1934 model Rolls Royce Phantom II Paris Peninsula misafirlerinin keyfini çıkaracağı ayrıcalıklardan sadece biri.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular