2016’nın En Şık Yatı Sybaris

Süper yat dizayn ve üretiminde lider Perini Navi’nin 70 metrelik yelkenli yatı Sybaris, 2016 Monaco Yat Fuarı’nda en iyi iç tasarım ödülünü kazandı.

 

 

1983 yılında Fabio Perini tarafından kurulan Perini Navi’nin yelken ve güç sistemleri konusundaki en yeni inovasyonlarını bünyesinde barındıran Sybaris yelkenli teknesinin gövde ve süper yapısı firmanın Türkiye’deki tesislerinde gerçekleştirilmiş, iç dekorasyonu, diğer teknik donanım ve navigasyon sistemleri daha sonra İtalya’da tamamlanmış.

 

2-sailing-yacht-sybaris-the-70m-sailing-yacht-with-the-best-interior-this-year-5

 

Amerikalı sahibi Bill Duker’a teslim edilen Sybaris, Perini Navi’nin 61 teknelik süperyat filosunun son gözdesi ve Maltese Falcon’dan sonra en büyük ikinci teknesi. Philippe Briand’ın gövde ve yelken planına katkıları ile tamamen Perini Navi tarafından dizayn ve imal edilen Sybaris’in ödül kazanan iç tasarımı Miami kökenli PH Design firmasına ait.

 

3-perini-navi-70m-sy-sybaris-won-best-interior-award-at-2016-monaco-yacht-show

70 metrelik bu çok özel ketch teknenin içini, aslında daha çok residential projelerle tanınan PH Design firmasının ortakları Peter Hawrlewicz ve Ken Lieber tasarlamış ve inanılmaz bir işçilik ile tamamlamış.

 

4-perini-navi-70m-sy-sybaris-won-best-interior-award-at-2016-monaco-yacht-show-1

 

Perini Navi’nin başkanı Fabio Boschi’nin ödül töreni sırasında vurguladığı gibi, bir Perini teknesi sadece bir yat değil, aynı zamanda bir yaşam tarzı ve Sybaris kesinlikle bunu kanıtlıyor.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular