• Arama

Van Cleef & Arpels ve Nuh’un Gemisi

Çağlar boyunca farklı disiplinlerden sanatçılara ilham kaynağı olan Nuh’un Gemisi, bu defa Van Cleef & Arpels tasarımcılarının elinde 60 farklı hayvan broşuna döndü. Doğanın canlılığını yansıtan değerli taşlar, VC & A tasarımcılarının yaratıcılığı ve muhteşem bir el işçiliğinin birleşiminden oluşan “L’Arche de Noé” koleksiyonu hayvanlar alemine bir saygı duruşu niteliğinde. Eğlenceli maymunlara, rengarenk papağanlara, komik penguenlere, sevimli uç uç böceklerine ve mitolojik boynuzlu atlara artık sadece vahşi doğada ve hayvanat bahçelerinde değil, Van Cleef & Arpels’ın mücevher vitrinlerinde de rastlanacak.

 

Aşık Penguenler

Yüzgeçleri birbirine değen bu romantik penguen çift, siyah oniksin, pave pırlanta ile güçlü bir kontrast yaratan birlikteliğinden yaratılmış. İki farklı tonda olan kabuşon mercanlar ise penguenlerin sevimli oyunculuğuna vurgu yapıyor.

pingouins

 

Şirin Koalalar

Bir dalda asılı duran bu koalalar, yuvarlak ve baget pırlantaların mükemmel uyumunun ışıltısını taşıyor. Koalaların yüz ifadesini birebir yansıtan taşlar ise zümrüt ve safirler.

koala

 

Grafik Zebralar

Nuh’un Gemisi koleksiyonunda zebralar, ırklarına özel grafik çizgileri ile farklı bir yere sahipler. Lapis lazuli ve oniks gibi transparan olmayan taşlar bu grafik hatları daha da sertleştirirken, VC & A’ın mükemmel el işçiliği dikkat çekiyor.

zebra

 

Pegasus Kanatları

Yunan mitolojisinin en bilinen yaratıklarından olan kanatlı at Pegasus, yakutlar ve mercanlarla süslü olarak Van Cleef & Arpels’ın elinde bir kez daha ölümsüzleşiyor.

pegasus

 

Şanslı Filler

Lapis lazuli ve malahit taşından kesilen fillerin kuyruk, kulak ve hortum detayları pırlantalarla işlenmiş. Geleneksel çocuk oyuncaklarının çizgilerinin mücevhere uygulanması ile oluşan bu broşların erkek olanı, hortumunu başının üzerine kaldırmışken, dişi olanı ise hortumunu keyifle vücuduna sürtüyor.

elephant

 

Uykusuz Baykuşlar

Gecelerin vazgeçilmezi olan baykuşların kanatları, mücevher dünyasının çok az bilinen değerli taşlarından sugilit ve su yeşili chrysporase taşları ile renklenmiş. Sadece bu taşların kesimi bile 120 saat sürmüş.

owl

Zıplayan Kangurular

Zerafetle zıplayan kanguruların dişisinin karnında bulunan bebeği, VC & A markasının doğanın mükemmelliğine yaptığı bir vurgu adeta. Tüylerini okşama hissi veren altın el işçiliği, sevimli kulakları ve zıplamalarını sağlayan özgün patileri ile bu kanguru broşlar mutluluk saçıyor.

kangroo

 

Renkli Papağanlar

Egzotik dünyaların kuşları kabul edilen papağanlar lapis lazuli ve turkuaz kanatlarıyla mücevher dünyasına göz kırpıyor. Üç boyutlu bir tasarımın mükemmelliğini gözler önüne seren bu kuşlar, zümrüt gözleri ve oniks gagaları ile adeta Amazon ormanlarından gelmiş gibiler.

perroquets

 

Görkemli Tavuskuşları

Güzelliğin ve zenginliğin simgesi olan tavuskuşu çifti; göz kamaştırıcı kabuşon kesim dev bir turkuazın üzerinde oturuyorlar. Doğanın en güzel renklerini kanatlarında taşıyan bu tavuskuşları; baget, yuvarlak, damla kesimli zümrüt, safir, parahibi turmalinler ve nane yeşili garnetlerin mükemmel birlikteliğini yansıtıyorlar.

paons

 

Büyülü Boynuzlu At

Van Cleef’in arşivlerinde ilk kez 1940’larda gözüken boynuzlu at, Nuh’un Gemisi’nde yerini almış. Markanın sembollerinden olan Mystery Setting tekniği ile işlenen mavi safirler bu büyülü hayvanın yelelerini ve gövdesini süslüyor.

unicorn

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.