• Arama

Avrupa’nın En İyi Otel Tasarımı Ödülleri Açıklandı!

Farklı kategorilere göre ayrılan otel tasarımı ödülleri, mimaride yaratıcı tasarım ve işlevsellik dikkate alınarak veriliyor. Jüriyi oluşturan mimar, yazar ve otel yöneticilerini zorlayan seçimleri OGGUSTO olarak yazdık.

 

Avrupa’nın En İyi Otel Tasarımı Ödülü: JW Marriott Resort & Spa, Venedik

Venedik’teki Isola delle Rose adası üzerindeki otel, Matteo Thun & Partners tarafından tasarlanmış ve beş farklı konaklama imkanı sunuyor.  Dört restoranı arasında Dopolavoro, Michelin yıldızına sahip. Spa’sı ise Venedik’in en büyüklerinden.

 

1-marriott

 

Mimarlık Ödülleri

Geri Kazanım Ödülü: JW Marriott Resort & Spa, Venedik

En önemli ödüllerden olan Geri Kazanım Ödülü,  misafirlerini özel botlarla alan ve Venedik’teki Risalto Köprüsü’nden geçirerek botla lobiye kadar sokan JW Marriott’un oldu. Tasarım Matteo Thun & Partners’a ait.

 

11-1-marriott

 

Yeni Yapı Ödülü: Hilton Amsterdam Airport Schipol, Amsterdam

Amsterdam Schipol havaalanı yanındaki Hilton Amsterdam Airport; yeni yapı kategorisinde havaalanı otellerine yepyeni tat getiren tasarımı ile kazandı. Yolculuk arasındaki kullanışlı konumu, başlı başına destinasyon olarak değiştireceğe benziyor. İş gezisinde olanlara sunduğu ofis imkanlarına ilave, yolculuk yorgunluğunu atmak isteyenler için spa’sı, barı ve restoranları ile öne çıkıyor.

 

2-hilton-amsterdam

 

Restorasyon Ödülü: Vila Monte Farm House, Algarve

Jüriyi zorlayan restorasyon kategorisinde, Vera Iachia Atelier tarafından yaşanmış karakterini yitirmeden yenilenen Vila Monte Farm House, boho-chic tarzı ile öne çıkıyor. Farklı dekore edilmiş odaları ve A Terre restoranında kullanılan doğal malzemeler ile hatırda kalmayı hedefliyor.

 

3-vila-monte

 

İç Tasarım Ödülleri

Bar Ödülü: Mandarin Bar Mandarin Oriental, Milano

Mandarin Orientalin barı Mandarin Bar, Milano‘da lezzetli atıştırmalıklar ve baştan çıkarıcı kokteyller ile ziyaretçiler kadar yaşayanların da tercih ettiği  popüler mekanlar arasında yer alıyor. Barın tasarımı Antonio Citterio Patricia Viel Interiors’a ait.

 

4-mandarin-bar

Odalar ve Banyolar Ödülü: Zoku, Amsterdam

Zoku, Amsterdam adını Japoncadaki “aile” kelimesinden alarak, çağdaş evlere benzetilmiş. Odalarında mutfakların da olduğu otelde misafirlere, bisiklet dahil çocuklu ailelerin şehirde gerekli olan tüm ihtiyaçları sağlanıyor.

 

5-zoku

 

Restoran Ödülü: Kollazs Brasserie & Bar, Four Seasons Hotel Gresham Palace, Budapeşte

Restoran tasarımı kategorisinde birinci gelen Budapeşte’deki Four Seasons Hotel Gresham Palace içinde bulunan EDG tasarımı Kollazs Brasserie & BarAvrupa mutfağına getirdiği çağdaş yoruma ilave “blind date” menüsü ile ünlü. Tüm seçimi ödüllü şeflerin yaptığı menüde, yaratıcı mutfaktan örnekler tatmak mümkün.

 

150601-bar-pho-kollazs-etterem178679-1_b

 

Etkinlik Mekanı Ödülü: Heathrow Marriott Hotel, Londra

EPR Architects imzalı  Heathrow Marriott Hotel, havaalanı yakınındaki otellerin de artık sadece yolcular tarafından kullanılmadığının kanıtı gibi. Londra Heathrow havaalanındaki ses geçirmeyen pencereleri ile uçakların duyulmadığı otelde 6 farklı restoran ve bara ilave her birinde 500 kişiye kadar toplantı yapılabilen 16 farklı salon mevcut.

 

7-heathrow-marriott

 

Lobi, Lounge ve Genel Kullanım Ödülü: Zoku, Amsterdam

Lobisi salona benzeyen Zoku, tamamen ailelerin kullanım tercihlerine göre tasarlanmış. Çalışabileceğiniz ve sosyalleşebileceğiniz bir şekilde tasarlanan lobi Concrete imzası taşıyor.

 

8-zoku

 

Spa & Wellness Ödülü: The Spa, Mandarin Oriental, Milano

Antonio Citterio Patricia Viel Interiors tarafından tasarlanan The Spa, 6 özel masaj odası, rahatlatıcı atmosferi ve dünya standartlarında verdiği terapi hizmetleriyle tercih sebebi.

 

9-the-spa-mandarin

 

Süit Ödülü: La Maisonette, JW Marriott Resort & Spa, Venedik

JW Marriott Resort & Spa’nın Matteo Thun & Partners imzalı süiti La Maisonette, 55 metrekarelik alanıyla misafirlere ev ortamı sunuyor.

 

10-suit

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.