• Arama

Palm Beach’in En İyileri

 

2007 yılından beri Nievera Williams Mimari Bürosu ortaklarından olan Keith Williams, aynı zamanda Palm Beach Koruma Kurulu üyeleri arasında yer alıyor. Tasarımcı, 2012’de Leslie S. Smith Bahçe Tasarım ve 2013 tarihinde ASLA Onur Ödülü kazandı. Florida’nın en önemli peyzaj mimarlarından Keith Williams, Palm Beach önerileriyle OGGUSTO’da.


 

Konaklayın

"Küçük, şirin ve gizli bir butik otel olan The Brazilian Court, Palm Beach’in kalbinde ve yemyeşil tropikal bahçesi içinde."

 

brazilian-court-2

 

Café Boulud, Fransız tarzı ile 1998 yılından beri Manhattan’da açık restoranın New York dışındaki ilk şubesi. Otelin içindeki terası ile her öğün için çok popüler bir mekân.

 

cafe-boulud

 

Deneyimleyin

"Her Ocak ayında gerçekleşen Palm Beach Cavallino Classic, Breakers Hotel’in bahçesinde gerçekleşen nadir ve olağanüstü Ferrari sergisi görülmeğe değer."

 

cavallino-classic-160049-car_ferrari-f60-america

 

Dünyanın en lüks otelleri listesinde üst sıralarda olan Breakers Hotel’in içindeki on farklı restoran, farklı mutfaklara sahip. Çok popüler olan pazar brunch’ı için rezervasyon şart. Lobi’de bulunan HMF akşamüzeri içeceğinizi için gelenlerin şıklığı göz kamaştırıcı olabilir. Otelde, iki ayrı golf sahası, dört yüzme havuzu, plajı, tenis kortları, dev spa ve çocuk oyun alanları bulunduğundan, herkesi mutlu edecek aktivite bulunabilir.

Kendinizi Şımartın

"The Breakers Hotel’in içinde yer alan ve lükse farklı boyut kazandıran özel Flagler Club’da kalın. Ünlü iç mimar Adam Tihany tarafından yaratılan tarzı, zamansız modernizmin örneği olarak kabul edilir."

Otelin iki katındaki Flagler Club’ı, otel misafirleri dahi pek duymamış. Ayrı gelenekleri, kuralları hatta personeli bile olan kulübün dekoru efsanevi mimar Adam Tihany tarafından yapılmış. Ayrı terasları olan ve sadece 25 süitten oluşan bölümde, buradaki ayrıcalıklı servisi hiç bir yerde bulamadıkları için aylarca kalan misafirleri dahi mevcut.

 

flaglerclub

 

Şaşırın

"Addison Misner, Marion Simes Wyath, Maurice Fatio ve John Volk tarafından tasarlanmış tarihi mimariyi görmek için civarı gezin."

Palm Beach’in çehresini önemli kılan tüm binalar, koruma cemiyeti tarafından koruma altına alınarak, ileri nesillere kalması için çalışmasıyla da tanınıyor.

 

sasirin-5

 

İki katlı binaları ile Avrupa’nın sahil şehirlerine benzeyen sokaklarda gezerken, ünlü mimarların eserlerini görerek, şık butiklerde alışverişe ilave, lezzet durakları da deneyimlenebilir. Café L'Europe, kemerli pencereleri, şaşaalı çiçekleri, piyano dinletisi ve geniş menüsü ile 1980 yılından beri tercih edilen restoranlar arasında.

 

cafe-leurope-1

 

Tadın

"Daniel Ponton’un sahibi olduğu ve Palm Beach'in en ayrıcalıklı özel yemek kulübü olan Club Colette’te yemek yiyin. Kaçırılmaması gereken bir lezzet şöleni."

Üyeler, bizzat Dan Ponton tarafından “kırılamayan şifreli algoritma” ile seçildiğinden, girişi en zor mekânlardan birisi olarak tanınıyor. Dekor ve masaların da şıklığı dillere destan olan restoranın beyaz bahçe kapısından içeri girmenin bile oldukça zor olduğu biliniyor.

 

club-colette-1

 

İçin

"Havalı atmosferin tadını çıkartmak için Buccan’da “yeşil çay” sipariş edin."

Ödüllü şef James Beard tarafından açılan restoranın özelliği, yenilikçi ve paylaşıma uygun ufak tabaklarda sunulan dünya yemekleri. Bar bölümü de oldukça popüler olan Buccan’da yeşil çay istenince gelen içecek, alışılmışın biraz dışında. İçinde çay, Frenk üzümü, narenciye, fesleğen ve agave şurubu olan içeceği denerken dikkatli olmakta fayda olabilir.

 

buccan-1

 

Görün

"Kalabalık sokaklardan kaçmak için şehrin ortasındaki büyüleyici Four Arts Botanik Bahçesi'ni görün."

Koruma cemiyeti himayesindeki bahçe, 1938 yılında Florida’da yetişen bitkileri sergilenmesi için açılmış. Düzenlenen özel etkinler arasında konserler, kitap okuma günleri de takviminden takip edilebilir. Bahçe içindeki heykeller arasında düzenlenen düğünler, büyülü ortamı ve şık sunumları ile ilk tercih edilen mekânlar arasında.

 

four-arts-2

 

Gezin

"The Garden Club of Palm Beach’in her yıl adada düzenlediği özel ev gezisine katılın."

Florida’da da yetişen bitki ortamını korumak amacı ile 1928 yılında kurulan cemiyet, bölgedeki evlerin bahçelerinin bakımlı olmasını sağlamaya ilave, yeşil alanlardan sorumlu. Her yıl belli bir tema üzerine çiçek ve bahçe aranjmanı düzenlenen yarışmayı kazananlar çok itibar görüyor.

 

garden-club-of-palm-beach-1

 

Alışveriş Yapın

"İkonik Worth Caddesi’ndeki mağazalarda müthiş alışveriş zevkinin tadını çıkartın."

Şık zarafeti olan Worth Caddesi markaları, sanat, antika, restoranlar dahil yüzlerce mağazası ile tercih edilen bir cadde olmasının yanı sıra, sosyal sorumluluk projelerine de önem veren mağazalar topluluğu olarak ayrıca seviliyor. Doğal hayatı koruma, engelli toplum üyeleri, doğal afetlerde yardım gibi pek çok faaliyetleri mevcut. Begonvilleri ile yüz beş yıldır sadece Palm Beach’lilerin değil, dünyadan her yerinden gelen ziyaretçilerin tercih ettiği bir adres.

 

worth-ave-1

 

Tadını Çıkartın

"Chez Jean-Pierre’deki donmuş fındık suflesini deneyin."

Yavan ön cephesi göz aldatsa da, Palm Beach’in en bilinen sırlarından olan bistro, kuzey Fransız mutfağından seçme lezzetler sunuyor. Sadece akşam yemeği için açık restoranda, özel öğle yemek organizasyonları da düzenlemek mümkün. Sufleye ilave, el yapımı profiterollerin müdavimleri dahi var.

 

chez-jean-pierre-3

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.