• Arama

Dünyanın En İyi 10 Buz Oteli

İlk bakışta üşütse de farklı bir deneyim sunan buz otellerini OGGUSTO olarak araştırdık.

Kirkenes Snow Hotel, Bjørnevatn, Kirkenes, Norveç

Kar kıyafetlerinin dekor olarak kullanıldığı Kirkenes'in, Çin’den gelen kar ustaları tarafından yapılan  “eriyebilir sanat” eserleri çok ünlü. Üç restoranında kullanılan tüm ürünlerin yerel olması ile ayrıcalığı olan otelin geyikleri evcilleşmiş olduğundan beraber vakit geçirmek, kutup yengeci avına çıkmak ve kar sporları yapmak mümkün. Her yıl farklı dekore edilen buz barını görmeye gelenler, bu soğuk olması gereken mekânı sımsıcak yapması ile de tanınıyor.

Ice Hotel, Jukkasjärvi, Kiruna, İsveç

En iyi bilinen buz oteli olan ICE Hotel, Torne Nehrinin donmuş suları kullanılarak inşa ediliyor. Otele köpeklerin çektiği kızak veya kar motosikletleriyle ulaşılıyor ve yataklarda ren geyiği postu kullanılıyor. Fotoğraf ve ışık gösterisi olan girişi ve restoranında buzdan yapılmış tabakların kullanıldığı otel yıl boyunca açık. Her türlü kar sporuna ilave, kuzey ışıklarını görmeye at sırtında gitmek mümkün.

Sorrisniva Igloo Hotel, Alta, Norveç

Snow mobile turları ile ün kazanan Sorrisniva'nın, igloo odalarına ilave lavvo olarak bilenen kuzey Norveç yerel halkının kullandığı üzeri açık çadırlarda kalmak mümkün. Sadece dört ay açık olan otel, her yıl Alta Nehri’nin donan suları kesilerek inşa ediliyor. Lakesestua Restaurant ile de tanınan otelin buz kilisesindeki düğünler ise masalsı görünümleri ile büyüleyici olabilir.

Snow Village Hotel, Yllasjarvi, Finlandiya

Sinettä köyünün yanında olan Snow Village Hotel, Lapland kar bölgesinin tüm güzelliği içinde yer alıyor. Kuzey mutfağından örnekler sunan restoranın duvarlarındaki kar rölyefleri, Salvador Dali’nin eserlerini andırıyor. Kar saunası ile tanınan otel, Lehtojärvi Gölü kıyısında igloo odalarının konforu içinde Kuzey ışıklarını seyretmeye imkân sağlıyor.

The Hotel Kakslauttanen Igloo Village in Saariselkä, Finlandiya

Misafirlerine, termal cam veya kar igloo alternatifi sunan Kakslauttanen'de, seçim yapmak zor olabilir. Buz heykel bahçesinde gezmek, hatta heykel yapmak, dünyanın en büyük kar restoranında yemek yemek ve duman saunasında vakit geçirmek mümkün. Çocuklar için Noel Babanın evine düzenlenen geziler ve ren geyiklerinin çektiği kızak ile gezinti baş döndürücü olabilir.

Snow Castle, Kemi, Finlandiya

Her yıl farklı mimarı tarz ile inşa edildiğinden, ziyaretçiler tarafından merakla beklenen 21 odalı Snow Castle'da, ışıltılı buz masalarda Lapland’ın en güzel yemeklerinin tadına bakmak ve her yıl düzenlenen kar gösterilerini seyretmek mümkün.

Eskimsa Vas, Slovenya

Teleferik ile ulaşılan Eskimska Vas'ta, her türlü geleneksel kış sporlarının yanı sıra ski-siklet ile kayılabiliyor. Slovenya mutfağında örneklerin ikram edildiği mutfağı, farklı tarzlarda hazırlanmış odalara ilave, her türlü eskimo aktivitesine katılmak mümkün.

Alpeniglu Dorf, Avusturya

Avusturya’nın en büyük kayak merkezi olan Wilder Kaiser-Brixental SkiWelt yakınındaki Alpeniglu'nun, 18 igloo odası bulunuyor. Igloo restoranının peynir fondüsü ve buz heykelleri ile de ünlü otelin, karların içine oyulmuş jakuzisi ise yepyeni deneyimler sunuyor.

Grandvalira Igloo Hotel, Andorra

Kar sporlarını sevenlerin tercih ettiği Grandvalira Igloo Hotel, Pirene Dağları’nda bulunuyor. Çocuklar için aktivite ve kayak derslerine ilave, her misafire verilen kar ayakkabıları ile yürüyüş yapmak, terasta vakit geçirmek mümkün.

Village Igloo Black Sheep, Fransa

La Plagne kayak merkezindeki Village Igloo Black Sheep, ihtişamlı Mont Blanc manzarası ile farklı bir konuma sahip. Savoy bölgesinin en ünlü yemeği peynir fondüsünü buzun üzerindeki ateşte denemek, sıcak bir şeyler içmek ve dağlara özgü likörleri tatmak mümkün.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.