• Arama

Kerry James Marshall ve Siyahi Eserleri

İkonik eserleri siyahi perspektiften yorumlayan ünlü Amerikalı sanatçı Kerry James Marshall’ın sergisi 29 Ocak’a kadar New York’taki The Met Breuer’da. Sergiyi OGGUSTO ile gezmeye davetlisiniz. İşte Kerry James Marshall ve siyahi eserleri...

 

kerryjames

 

Amerikalı ünlü sanatçı  Kerry James Marshall’ın bugüne kadarki en geniş kapsamlı retrospektifi, 29 Ocak’a kadar New York’taki The Met Breuer’da sergileniyor. Kerry James Marshall: Mastry adlı sergide, Marshall’ın 35 yıllık kariyerinden 80 eseri yer alıyor. Ian Alteveer küratörlüğünde gerçekleşen sergi, bir nevi sanatçının yaşama bakışını da gözler önüne seriyor. Alteveer, klasik resimleri siyahi perspektiften yorumlayan sanatçının eserleri için, “Marshall’ın eserleri, Amerika’nın siyahi kültürünü ve tarihini örneklendiriyor” diyor ve ekliyor, “Onun eserleri görünen ile görünmeyen arasında köprü kuruyor.”

 

marshall_2009_untitled

Siyahi Perspektif

Marshall’ın eserlerinde; Rönesans, empresyonizm, post empresyonizm, Afrika maskeleri ve 1950’li, 1960’lı yılların ikonik Amerikan fotoğraflarını siyahi perspektiften yorumluyor. The Metropolitan Museum of Art’ın CEO’su ve direktörü Thomas P. Campbell, “Kerry James Marshall’ın eserlerini sergilemek büyük onur veriyor. Marshall’ın eserleri, tarih ile bire bir bağlantılı” diyor.

 

marshall-kj-studio

 

Sergi, Ford Foundation, Kenneth and Rosalind Landis, ve the H. Tony and Marti Oppenheimer Foundation’ın katkılarıya gerçekleşmiş. Hayranı olduğunuz sanat eserlerine bir siyahi yönden bakmak isterseniz 29 Ocak’a kadar yolunuz New York’a düşerse Kerry James Marshall: Mastry adlı sergiyi kaçırmayın.

 

marshall

 

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiyi dünyanın en kapsamlı sanat platformu Artsy'den inceleyebilirsiniz.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.