• Arama

En İyi Kadın Saat Ödülleri 2016

Saat dünyasının Oscar’ları kabul edilen GPHG (Grand Prix d’Horlogerie de Genève) saat ödüllerinin kazanan kadın saatleri belli oldu. 10 Kasım’da Cenevre’de gerçekleştirilen tören ile farklı kategoriden ödüller sahiplerini buldu. Ödüllü mücevher saatleri yakından inceledik.

 

En İyi Mücevher Saat
Chanel, Secret Watch “Signature Grenat”

Chanel mücevher saat üretmeye başlayalı ikinci yılını henüz doldurmuşken hazırladığı yeni kapsül koleksiyonla yaratıcılığını yıldan yıla zenginleştirdiğini kanıtlıyor. 18 karat beyaz altın üzerine elmas kareler ve turuncu safir Chanel’in Couture ruhunu anımsatan bir tasarımla birleşmiş. 52.61 karat kırmızı yakut dört kenarındaki eşsiz parçalar saat kadranını gizliyor, saati şık bir takıya dönüştürüyor. Fiyatı 759’000 CHF.

jewellery-watch-chanel

En İyi Artistik İşçilik
Piaget, Protocole XXL “Secrets & Lights” Venice Micro-Mosaic

Piaget’nin Protocole XXL modelinde, kadrandan çerçeveye kadar mikro mozaik tekniği kullanılmış. İtalyan mikro mozaik sanatçısı Cesare Bella, Santa Maria Della Salute kilisesini en iyi şekilde yansıtmak için beş bine yakın ufacık mozaiği sıralayarak bir başyapıt yaratmış.

artistic-craft-piaget

En İyi Kadın Saati
Piaget, Limelight Gala Milanese Bracelet

Pembe altın saatin uzunlamasına asimetrik pırlanta uzantıları kadranın etrafını süslüyor. Bilezik örgü saat kordonu tende ipeksi bir his uyandırıyor. Fiyatı 37.300,00 CHF.

Girard Perregaux'nun zerafet ve feminenliğe  bir övgü olarak yarattığı ikonik Altın Köprülü Tourbillon modeli; en iyi komplike mekanik kadın saati ödülünü kazandı. Mücevher ile yüksek saatçilik dünyasının mükemmel uyumunu sergileyen modelin sedef kadranı üzerine çiçek modelleri işlenmiş; bezeli ise 50 pırlanta ile süslenmiş. Saatin altı yönünde, Altın Köprü’nün altına yerleştirilmiş Tourbillon, markanın komplikasyon saatlerdeki eşsiz tecrübesini gözler önüne seriyor. 

ladies-highmech-prize-girard-perregaux

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.