• Arama

En İyi Erkek Saat Ödülleri 2016

Saat Oscar’ları olarak kabul edilen GPHG’de; en iyi erkek saat ödülleri 2016 sahiplerini buldu.  


 

"Aiguille D'or" Büyük Ödülü

Chronométrie Ferdinand Berthoud, Ferdinand Berthoud FB 1

“AIGUILLE D’OR” Grand Prix ödülünün sahibi Ferdinand Berthoud’nun kronometreli modeli FB 1. Fransa kraliyeti ve donanmasının aydınlanma çağını yaşadığı dönemin Paris’inde meşhur İsviçreli saat yapımcılarının geliştirdiği saf, basit tasarımlı ve çok duyarlı Marine saatlerinden esinlenilen bu model, sekiz kenarlı kasa içine yerleştirilmiş FB-T.FC makina ile Swiss Official Chronometer Testing Institute tarafından sertifikalandırılmış ve gücünü içinde yeralan 1120 komponentin el ile kurulmasından alıyor.

 

grand-prix-ferdinand-berthoud

 

En İyi Erkek Saati Ödülü

Grönefeld - 1941 Remontoire

2016 GPHG En İyi Erkek Saati kategorisinde ödüle layık görülen Grönefeld 1941 Remontoire, sekiz saniyelik sabit bir kuvvet uygulayarak denge çarkının sönümlenmeden çalışmasına imkan sağlayan ve tek kurma ile 36 saatlik güç üretebilen mekanizması ve üstün hassasiyeti ile koleksiyonerlerin vazgeçemeyeceği bir saat.

 

mens-watch-prize-gronefeld

En İyi Kronograf Saat Ödülü

Montblanc - 1858 Chronograph Tachymeter Limited Edition

Montblanc efsanevi Minerva kronograf saatlerinin anısına ürettiği 1858 Chronograph Tachymeter Limited Edition saati ile günümüzün inovasyonları ile geçmişin referansını biraraya getirmekte.  Bu saatin dizaynında 1920’li yılların kronograflarının odak noktası olan Villeret’nin Minerva kronograflarından esinlenilmiş.

 

chronograpgh-montblanc

 

En İyi Tourbillon Saat Ödülü

Girard-Perregaux - La Esmeralda Tourbillon

Efsanevi saat üreticisi Girard-Perregaux’nun kuruluşunun 225. Yıldönümü şerefine çıkardığı bu eşsiz pembe altın Esmeralda Tourbillon, markanın 1889 yılında Paris’te altın madalya kazanan 3 Altın Köprülü cep kronometreli torubillion’undan esinlenerek üretilmiş estetik ve üstün hassasiyet arayışını temsil eden görkemli bir zaman makinesi.

 

tourbullon-girard-perregaux-white-space-conflict

 

En İyi Takvim Saat Ödülü

MB&F - Legacy Machine Perpetual

MB&F ile İrlandalı saat yapımcısı Stephen McDonnell’in birlikte yeniden icat ettikleri sürekli takvim saat “Legacy Machine Perpetual” gün, tarih, ay,  retrograde leap year ve güç rezervi göstergesi başta olmak üzere 581 komponentli komplikasyon bir saat. Patent onayı bekleyen inovatif mekanik prosesörü ile bundan sonra tarih atlama, çarkların sıkışması benzeri problemleri tamamen ortadan kaldıran Legacy Machine Perpetual 25 adet kırmızı altın ve 25 adette platinyum kasada olmak üzere toplamda 50 adet üretildi.

 

calendar-watch-prize-mbf

 

En İyi Seyahat Saati Ödülü

Fabergé - Fabergé Visionnaire DTZ

Visionnaire I uçan tourbillon modelinin daha erkeksi versiyonu olan DTZ modeli çift saat dilimine sahip ve kendinden kurmalı AGH 6924 kalibre makinası ile farklı coğrafyalarda iki ayrı saati takip etmek isteyen gezginlere hitap etmekte.

 

travel-time-faberge

 

En İyi Kuraldışı Mekanik Saat Ödülü

Audemars Piguet - Royal Oak Concept Supersonnerie

2015 yılında modern zamanların en sonik konsept projesi olarak ses getiren ve tanıtımından sadece 12 ay içinde saatseverler ile buluşan Royal Oak Concept Supersonnerie 2016 GPHG En İyi Kuraldışı Mekanik Saat ödülünü Audemars Piguet’ye getiriyor. Saatin en önemli özelliği, çok hafif titanyum kasa içerisine yerleştirilmiş üstün akustik yoğunlukta berrak ve devamlı bir ton üreten dakika tekrarlayıcısı.

 

mechanical-exception-audemars-piguet

 

“PETITE AIGUILLE” Ödülü

Tudor - Heritage Black Bay Bronze

The Heritage Black Bay ailesinin yeni modeli Bronze 43 mm’lik bir dalgıç saat. Tudor tarafından geliştirilmiş mekanizma ve markanın eski tarihinden gelen kimliğini taşıması saatin en önemli özelliği. Alüminyum bronz alaşım kasa geçmişin gemilerine ve diğer dalgıç ekipmanlarına atıfta bulunmakta.

 

petite-aiguille-tudor

 

En İyi Spor Saat Ödülü

Eberhard & Co. - Scafograf 300

Eberhard & Co. firmasının en yeni kreasyonu tarihin derinliklerinden esinlenerek yaratılan, teknik araştırma ve inovasyondan beslenen ve her zaman sırlarla dolu denizleri konu alan Scafograf 300 bir dalgıç saatin hertürlü özelliğini barındırmakta. 300 metre derinliğe kadar kullanılabilen 42,5 mm şoka dayanıklı çelik kasası, siyah seramik bezeli ve yüksek kontrastlı kadran ve parlak göstergeleri ile sportif kullanımın yanısıra günlük kullanıma da çok uygun.

 

sports-watch-prize-eberhard-co  

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.