• Arama

Geleceğin Süperyatı: Time

Dünyanın en büyük lüksü olan zamanı en iyi şekilde geçirmek üzere tasarlanmış geleceğin süperyatı Time, baş döndürücü özellikleri ile geleceğin süperyat ödülünü almaya şimdiden aday.  Time; parti mekanına dönüştürülen havuzu, kendine özel beach club’ı, 4 kişi taşıma kapasiteli bir drone’u ve üzerine helikopter inebilen bağımsız yüzen mavnası ile geleceğe göz kırpıyor. İngiltere’nin önde gelen denizcilik tasarım şirketleri Henry Ward Design Studio ve aynı zamanda mühendislik tasarımında da lider BMT Nigel Gee işbirliğinde dizayn edilen ve bilim kurgu filmlerine konu olacak geleceğin süperyat konsepti Time teknesini mercek altına aldık.

 

henry-ward-design-66m-explorer-yacht-mediterranean-scene_orig

 

Time süperyatı, 66 metre uzunluğu, deniz seviyesinden 15 metreye kadar yükselen kulesi ve üzerinde yer alan tırmanma duvarı, yedi kata yayılmış güverteleri ile etrafını sarmalayan engin denizlere inanılmaz bir bakış açışı getiriyor. Üst güvertenin hemen altında yer alan cam duvarlı yüzme havuzu, gerektiğinde büyük ve eğlenceli partilere evsahipliği yapabilecek bir alana dönüştürülebiliyor.

 

henry-ward-design-66m-explorer-yacht-night-sky_orig

190 Metrekarelik Beach Club

Tatil köyünü andıran güneşlenme terası, yüzme havuzu, master suit, 3 adet VIP kabin, gym, masaj, sauna ve jakuzi gibi unsurlar süperyatın ilk göze çarpan özellikleri. Ancak süperyatın en çarpıcı özelliği, kıç tarafıyla bütünleştirilmiş istendiğinde ayrılabilir 18 metrelik mavna. Bu mavna ile ulaşılması zor sahilleri keşfetmek mümkün. İki katlı mavnanın üzeri helikopter pisti, misafir kabini ile yaşama ve yemek yeme alanlarına tahsis edilmiş. Suyun üzerine doğru çıkan kanatlar güneşlenmek için ideal. Mavnanın dışarıda olduğu hallerde ortaya çıkan boşluk dev bir yüzme havuzu ve her iki yandan katlanarak gelen platformlar ile teknenin arkasını 190 metrekarelik bir beach club’a dönüştürüyor.

 

henry-ward-design-66m-explorer-yacht-pool_orig

 

4 Kişi Taşıma Kapasiteli Drone

Mavna ile süper yat arasında ulaşımı 4 kişi taşıma kapasiteli bir drone tarafından sağlanıyor. Drone aynı zamanda yata ikmal ihtiyaçları için de kullanabiliyor.

 

henry-ward-design-66m-explorer-yacht-drone_orig

 

Time süperyatı, ikiz Azimut 3000 kW motorları ile saatte 15 knot hız üretebilmesi ve beşbin deniz mili üzerinde bir menzilinin olması hedefleniyor.

 

henry-ward-design-66m-explorer-yacht-floating-lodge_orig

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.