• Arama

Türkiye’nin Toskana’sı: Trakya

Seyahat Sevil Deniz için adeta bir tutku. Her sene tanımak istediği kültürleri, şehrin yerlisi gibi yaşayarak, sıra dışı deneyimler kazanıyor. Gezerken edindiği dostluklar onun için mücevherler değerinde. Sıra dışı seyahatler, gurme destinasyonlar, cruise gezileri ve mavi yolculuklar en sevdiği seyahatler. Turizm, İşletme ve İletişim alanında aldığı eğitimler doğrultusunda, Turizm, Pr ve Tailor Made Seyahat Danışmanlığı yapıyor. Deneyimlediği kültürleri gazeteler, dergiler ve www.sevildeniz.com‘da  paylaşıyor. Yazacağı 3 farklı konulu kitabın hazırlıklarını bitirmekle meşgul. Hayat mottosu ise, ‘Yeni kültürleri tanımak’. Türkiye'nin Toskana'sı Trakya'yı OGGUSTO için yazdı.


 

Tarih, doğa ve şarap tutkunları için Trakya bölgesi adeta bir cennet.  Toprak yapısı nedeniyle, ülkemizin bağcılık yapmaya en verimli bölgesi olan Lüleburgaz ve Şarköy köyleri, hala kuş sesleri arasında uyanabileceğiniz kadar bakir. Bu bölge Türkiye’nin yeni Toskana’sı olarak taçlandırılıyor.

 

Nerede Kalmalı?

Bakucha Vineyard Hotel & Spa, eşsiz doğası, nefes kesen gün batımı, doğal ve yöresel ürünlerle anne eli değmiş gibi hazırlanan kahvaltısı, 60 yıllık maya kullanılarak hazırlanan, kokusuna dayanamayacağınız kadar güzel, diyetinizi bozmanıza neden olacak kadar leziz ekmekleri, yerel mutfağımızın farklı kültürlerle harmanlanarak hazırlanan yemekleri, şaraphanesi, özel teraslı süitleri ve spası ile bölgenin tasarım butik otellerinden.

 

bakucha

 

İstanbul’a sadece 2 saat uzaklıkta olan, Istranca dağlarının arasına sıkışmış bir vadide konumlanan Bakucha Vineyard Hotel, modern hayatın kaosundan sıkılanların kaçış noktası.

 

6c8552_06f25e6dd0d9499c93e9534904220b67

 

Ne Yapmalı?

200 hektar arazi içinde meyve bahçeleri, bostanları, meşe koruları ve Arcadia Bağları ile ünlü olan Bakucha’da, sabah uyandığınızda yiyeceğiniz doğal ürünleri bostandan elinizle toplamak ayrı bir keyif.

 

 

Şarap bağları ve vadilerin içinde yürüyüş parkurlarında muhteşem bağ gezileri eşsiz deneyimler sunuyor.

 

arcadia_baglar_galeri_04

 

Bakucha’nın içinde yer alan Sanitas Spa’da Türk Hamamı, sauna ve Uzakdoğu masaj terapileri ile harika bir spa deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

spa

Hangi şarap bağları gezilmeli?

Beyaz şarap üretiminde yoğun üretim yapan Arcadia Bağları, Sauvignon Gris ve Pinot Gris cinsi üzümleri Türkiye’de yetiştiren tek bağ. Teruar şaraplar üreten Arcadia, 350 dönüm arazi içerisinde butik üretim yaparak, ilaç kullanılmadan yetiştirilen üzümler, üretimde yerçekimi ile hareket ediyor, lezzet değiştirecek manipulatif işlemler uygulanmadan üretilip, şişeleniyor ve şarap severlerin beğenisine sunuluyor.

 

6c8552_57729b3b1e594795b6ee7d7ab457bceb

 

Arcadia Şarapçılık’ın sahibi Arca ailesinin yeni projesi ise, kendi bağlarından istediğiniz dönümde arsa satın alarak, kendi bostanınızı ya da şarap bağınızı kurmanızı sağlamak, şık bir konseptte hazırlanmış olan bağ evinizde doğal bir yaşama adım atmanız.

 

baglar

 

Hangi Şaraplar Tadılmalı?

Arcadia Bağları’nın  Odrysia Gris, Arcadia Finesse Sauvignon Blanc, Arcadia A Series Cabarnet Franc, Latte Harvest Botrytıs 2013 ve Arcadia Gris tadılması gereken şaraplar arasında yer alıyor.

 

img_9575

 

Nereler Gezilmeli?

Dupnisa Mağarası, Antik dönemlerden itibaren metal üretimi ile ünlü Demirköy, sarayları, camileri, kiliseleri, sinagogları ve tarihi çarşıları ile yüzyıllar boyunca tarihe ışık tutan Edirne, tarihi 8000 yıl öncesine dayanan tarihi ile Aşağıpınar Höyüğü kazı alanı ve sonbaharın eşsiz renklerini sunan Longoz Ormanları görülmeye değer güzellikte.

 

dupnisa

Dupnisa Mağarası

 

longoz-ormani

Longoz Ormanı

 
E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.