Baccarat Heritage Koleksiyonu

İki efsanevi isim kristalin ışıltısında buluştu. Ünlü moda tasarımcısı Givenchy’nin yeğeni ve Taffin mücevher markasının kurucusu James de Givenchy, Baccarat aydınlatmaları için görkemli bir Baccarat Heritage koleksiyonu yarattı.

 

2805139-3

 

James de Givenchy’nin yeniden yorumladığı aydınlatma koleksiyonunda; Baccarat arşivindeki parçalardan ilham alarak Georges Chevalier’in 1930’lardaki tasarımlarına yeniden hayat veriyor. Koleksiyondaki meşhur Cordon, Diamant ve Orgue vazolarını lamba ile birleştirmesi aydınlatma dünyasına getirilmiş yepyeni bir soluk niteliğini taşıyor.

 

heritage_l

 

Thomas Bastide imzalı Louxor vazonun elmas yüzeyini koruyarak ve onu bir reflektörle taçlandırarak eşsiz bir aydınlatmaya dönüştürüyor. Ayrıca, Nicolas Triboulot tarafından tasarlanan ve sıra dışı bir başarı sembolü olan ünlü Eye vazo da Givenchy yorumuyla yeniden hayat buluyor.

 

2807168-3

Givenchy, geleneksel ve çağdaş değerleri birleştirme yoluna giderek efsanevi koleksiyonu genişletiyor. Düşsel tasarımların tarihten bugüne yorumlandığı koleksiyon; kristal tabanlı ihtişamlı görüntülerin, beyaz kumaştan yapılmış abajur ile birlikteliği yalnızca bir aydınlatma değil. Bulunduğu ortamın havasını  değiştiren türden sanat eserleri adeta. louxor_hd

 

 

Fransız kökenli olan ve New York’ta yaşamına devam eden Givenchy, tasarımlarında Fransız-Amerikan kültürünü harmanlayarak zamansız retro tarzını kullanmayı tercih ediyor. Heritage koleksiyon, herkesi düşsel tasarımların tarihine tanıklık etmeye davet ediyor.  

 

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular