• Arama

2016 En İyi Calendar Saatler

2016 En İyi Calendar Saatler

Saat dünyasının Oscar’ları kabul edilen GPHG (Grand Prix d’Horlogerie de Genève) saat ödüllerinin 16.sı için geri sayım başladı. 10 Kasım’da Cenevre’de gerçekleştirilecek yarışmada dünyanın dört bir yanından saat markaları bir araya gelecek ve 12 farklı kategoriden ödüller sahiplerini bulacak. Bu güne dek 3000’in üzerinde model ve 289 markanın katıldığı dünyanın en prestijli saat yarışmasında calendar (takvim) saat kategorisinde jüri tarafından belirlenen ilk altı adayı yakından inceledik.  

Andreas Strehler - Lune Exacte

30 yaşında Bağımsız Saat Yaratıcıları Akademisi’nin (Horological Academy of Independent Creators - AHCI)  en genç üyesi olan İsviçreli saat üreticisi  Andreas Strehler, Guinnes rekorları arasına girmesini sağlayan  ve ayın fazlarını gösteren en hassas “Sauterelle a Lune Perpetuelle” modelini “Lune Exacte” daha da geliştirerek sadece 3 saatlik bir sapma ile saat severlerin karşısına çıkmakta. 3-gphg2016_andreas-strehler_lune_exacte_right_02  

Audemars Piguet - Royal Oak Perpetual Calendar

Audemars Piguet’nin “Royal Oak Perpetual Calendar” sürekli takvimli saati sarı altın ile birlikte saat dünyasının bilinen tüm komplikasyonlarını biraraya getiriyor. Gün, tarih, ay, astronomik ay, içinde bulunulan hafta ve artık yıl göstergeleri “Grande Tapisserie” kadran üzerinde inanılmaz bir ustalıkla yer alırken, yeni açık mavi kadran ve kasanın sıcak sarısı, akrep ve yelkovan ile parlak kollar harmoni içinde birbirini kucaklamakta. 4-gphg2016_audemars-piguet_royal-oak-perpetual-calendar_02

 

Andersen Genève - Perpetuel Secular Calender "20th Anniversary" Blue Gold Dial

Andersen Geneve 1996 yılında lanse ettiği dörtyüz yıl için programlanmış ilk gerçek sürekli takvim kol saati olan “Perpetuel Secular Calender” in yirminci yılı anısına sadece 20 adet ürettiği mavi altın kadranlı versiyonu ile saatseverlerin karşısında. İlave olarak, kadran üzerinde haftanın yedi gününü gösteren el ile oyalanmış ve adlarını Roma İmparatorluğu zamanındaki çağdaş tanrılardan alan güneş, ay ve 5 gezegeni temsil eden beyaz altın butonlar yerleştirilmiş.

2-gphg2016_andersen_geneve_front_02  

Chopard - L.U.C Perpetual Chrono

Chopard’ın yeni “L.U.C Perpetual Chrono” modeli, el ile kurulan kronografı, ince el işçiliği ve üstün L.U.C hareketi ile birleştirilmiş sürekli takvimi ile günümüzün modern erkekleri için gerçek bir koleksiyon saati olarak dikkatleri üzerine çekmekt.  “Fairmined” 18 ayar beyaz altın ve 18 ayar pembe altın versiyonda iki seri olarak ve sadece 20’şer adet limitli üretilmiş bu nadide zaman makinası Haute Horlogeri dünyasının en önemli örneklerinden bir tanesi.

5-gphg2016_chopard_l-u-c_perpetual_chrono_02  

 Moser & Cie. - Endeavour Perpetual Calendar Concept Funky Blue

Akrep ve yelkovan, küçük bir ok, büyük tarih göstergesi ve bir yıldız, bugüne kadar üretilmiş en minimal sürekli takvim saat olan “Endeavour Perpetual Calendar Concept Funky Blue “ üzerinde görülebilecek yegane fonksiyonlar. Özel olarak olduğundan az gösterilmiş, ancak çok farklı bir şıklık  barındıran bu saatin içine çok kompleks ve olağanüstü bir hareket gizlenmiş. Flash takvim mekanizması ile tarih değişimi ışık hızında yapılabilirken, yedi güne varan güç rezervi ile dikkatleri çekiyor.

1-gphg_h-moser-cie_endeavour_perpetual_calendar_concept_funky_blue_02_0  

MB&F - Legacy Machine Perpetual

MB&F ile İrlandalı saat yapımcısı Stephen McDonnell’in birlikte yeniden icat ettikleri sürekli takvim saat “Legacy Machine Perpetual” gün, tarih, ay,  retrograde leap year ve güç rezervi göstergesi başta olmak üzere 581 komponentli komplikasyon bir saat. Patent onayı bekleyen inovatif mekanik prosesörü ile bundan sonra tarih atlama, çarkların sıkışması benzeri problemleri tamamen ortadan kaldıran Legacy Machine Perpetual 25 adet kırmızı altın ve 25 adette platinyum kasada olmak üzere toplamda 50 adet üretildi.

6-gphg2016_mbf_lm_perpetual_rvb_02  

Bu konu da ilginizi çekebilir: Patek Philippe Nautilus 40 Yaşında

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.