• Arama

Modern Sanatın İkonları

Modern sanatın ikonları, 22 Ekim'de Paris'te Fondation Louis Vuitton'da bir araya geliyorlar. OGGUSTO olarak 20 Şubat'a kadar devam eden sergiyi önden gezdik.

 

icons-of-modern-art-1

 

22 Ekim-20 Şubat günleri arasında Fondation Louis Vuitton'da gerçekleştirilecek Icons of Modern Art sergisi, Rus sanat koleksiyoneri Sergei Shchukin'in (1854-1936), aralarında Picasso ve Matisse'in de bulunduğu eserlerini bir araya getiriyor. St Petersburg'daki Hermitage Museum'da bir portresi de bulunan Sergei Shchukin'in sanat koleksiyonu, ilk kez Rusya sınırlarının dışına çıkarak Paris'te sergileniyor. Hermitage Museum'un küratörleri, bu koleksiyonun dünyanın en güzel ve kapsamlı modern sanat koleksiyonu olduğu konusunda hemfikirler. Shchukin, 250 eserin tamamını Rus Devrimi'nden önce toplamış.

 

icons-of-modern-art-3

icons-of-modern-art-6

 

İkonik Ressamları Bir Araya Getiren Sergi

Hermitage Museum ve the Pushkin State Museum'un katkılarıyla gerçekleşen Icons of Modern Art adlı sergi, Monet, Cézanne, Gauguin, Rousseau, Derain, Matisse and Picasso, Degas, Renoir, Toulouse-Lautrec ve Van Gogh gibi dünyaca ünlü ressamların eserlerini kapsıyor. Empresyonist, post empresyonist ve modern ressamların 130 eseri, ilk kez Paris'te toplu şekilde görücüye çıkıyor.

 

icons-of-modern-art-2

 

icons-of-modern-art-4

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.